Warto ułatwiać sobie życie. Te narzędzia ci w tym pomogą


Wiele osób lubi samodzielnie wykonywać prace domowe i ogrodowe. Skręcanie mebli, wiercenie otworów i mocowanie różnych elementów na ścianie, czy w innych miejscach, drobne prace stolarskie albo remontowe. Można wykonywać je z użyciem tradycyjnych, prostych narzędzi, jednak na rynku dostępnych jest wiele modeli, które potrafią znacząco przyspieszyć i ułatwić zadania.

Technologia poszła sporo do przodu i wiele czaso- i pracochłonnych niegdyś czynności staje się o wiele szybsze i łatwiejsze. Sprawdź, jakie narzędzia przydadzą się w przydomowym warsztacie, by każda praca ogrodowo-domowa stała się czystą przyjemnością.

Jakie narzędzia warto mieć, kiedy szykuje się dużo skręcania?

Zakup nowych mebli, renowacja starych, drobne prace naprawcze, a może stawianie prostych budowli ogrodowych z drewna? W wielu sytuacjach używa się śrubokrętów, często z różnym typem zakończeń. Niezwykle przydatne w wielu sytuacjach są wkrętarko-wiertarki akumulatorowe, które wraz z zestawem różnorodnych bitów oraz kompletem wierteł powinny stanowić jedno z podstawowych narzędzi majsterkowicza. Wykorzystasz je do:

– znaczącego przyspieszenia wielu prac,
– oszczędzenia pracy rąk przy wkręcaniu śrub,
– odkręcenia lub rozwiercenia śrub zapieczonych,
– wyposażone w odpowiednie nasadki służą do odkręcania i dokręcania śrub (z łbem sześciokątnym, czworokątnym czy o innych nietypowych łbach),
– wykonywania nawiertów w drewnie, metalu, tworzywach sztucznych.

Stosunkową nowością na rynku są również akumulatorowe wkrętarko-wiertarki z funkcją udaru, które łączą trzy niezwykle przydatne w domu i warsztacie urządzenia. Z nimi wiercenie dziur w nawet niezwykle twardych materiałach staje się o wiele prostsze.

Aby remontowanie i malowanie stało się przyjemnością

Remont w domu coraz częściej zleca się wyspecjalizowanym ekipom, jednak część osób woli niektóre prace wykonywać we własnym zakresie. Potrzebujesz wywiercić dziury w zbrojonej betonowej ścianie? Nie zapomnij o wiertarce z udarem i odpowiednim, specjalnym wiertle. Musisz wyrównać ściany albo równo powiesić obrazki? Niezwykle pomocna może okazać się nowoczesna poziomica laserowa. Wykonanie gładzi gipsowej będzie prostsze, jeżeli użyjesz do niej specjalnego agregatu z pistoletem umożliwiającym równomierne natryskiwanie. W podobny sposób masz możliwość szybkiego pomalowania pomieszczeń z użyciem agregatu malarskiego.

Jeżeli wolisz bardziej tradycyjne metody, być może wałek z osłoną przeciwko kapaniu czy zbiornikiem na farbę będzie dla ciebie? Nie zapomnij także o specjalnym wałku do malowania kątów. Przy okazji remontu może przydać się także specjalistyczne wiertło do wycinania otworów o różnych średnicach, zaś żmudną pracę pilnikiem czy piłą z powodzeniem zastąpisz szlifierką lub wyrzynarką. Dostępne są również specjalne szlifierki do gładzi, które pomogą w uniknięciu nadmiernego zapylenia dzięki zintegrowanemu odkurzaczowi.

Narzędzia idealne dla majsterkowiczów

Przydomowy warsztat czy szafa z narzędziami to bardzo często miejsce, gdzie przechowuje się narzędzia do różnych zastosowań, również ogrodowych. Przydatnych narzędzi i gadżetów dla miłośników ogrodnictwa znaleźć można całkiem sporo, na przykład całą serię przyrządów na wysięgnikach, również elektrycznych lub spalinowych. Miłośnicy majsterkowania, zwłaszcza ci z ograniczoną ilością miejsca, docenią natomiast uniwersalne elektryczne narzędzia wielofunkcyjne. W zależności od modelu i aktualnie zainstalowanych przyborów, można wykorzystać je do zróżnicowanych prac. Sprawdzą się podczas wycinania, szlifowania, piłowania czy skrobania. Warto pamiętać, by w przypadku posiadania większej liczby narzędzi zadbać o ich właściwe przechowywanie. Jednym z rozwiązań jest zakup narzędzi w zestawie z dedykowaną walizką czy skrzynką, innym zaś – specjalne skrzynki i szafy narzędziowe.

 

Dodaj komentarz