Warta Poznań wygrywa w Bełchatowie i wraca na fotel lidera!

Warta Poznań pokonała w ostatnim meczu wyjazdowym tego roku PGE GKS Bełchatów 2:1 (0:0). Bramki dla zielonych strzelali Gracjan Jaroch i Łukasz Spławski. Wygrana zapewniła Warcie powrót na fotel lidera!

Warta Poznań została liderem Fortuna I Ligi. Nadchodząca kolejka będzie ostatnią w bieżącym roku. Jeśli więc poznaniacy wygrają w przyszłą niedzielę z Wigrami Suwałki, to zadomowią się na zaszczytnym miejscu przez okres przerwy zimowej.

– Fajnie byłoby zakończyć rok dwoma zwycięstwami, bo to potwierdziłoby dobrą pracę, którą wykonaliśmy – mówił przed meczem szkoleniowiec Warty, która w tym sezonie nie zwalnia tempa i regularnie punktuje.

W pierwszej połowie zabrakło argumentów ze strony Warty

Świetnie grająca na wyjazdach Warta Poznań była murowanym faworytem w starciu z bełchatowianami. Podopieczni Piotra Tworka zdawali sobie sprawę, że dzisiejsze zwycięstwo da im pierwsze miejsce w tabeli. Wyższe umiejętności trzeba było jednak jeszcze potwierdzić na boisku. W pierwszej połowie niewiele wynikało z akcji zielonych. Co prawda z początku dyktowała warunki gry, zdecydowanie dłużej utrzymywała się przy piłce, ale to gospodarze potem przejęli inicjatywę i znacznie częściej dochodzili do głosu.