Warta Poznań wygrała z Unią Swarzędz


Pierwszoligowa Warta Poznań pewnie wygrała mecz kontrolny z Unią Swarzędz 3:0, a na listę strzelców wpisali się: Adrian Cierpka, Krzysztof Biegański i Jakub Smektała. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Warta Poznań nie rozpoczęła nowego sezonu Fortuna 1 Liga planowo, gdyż wyjazdowe spotkanie ze Stomilem Olsztyn zostało przełożone na 13 września. Powodem zmiany terminu spotkania jest przedłużająca się modernizacja stadionu w Olsztynie i zamiast meczu o ligowe punkty poznaniacy zmierzyli się w meczu sparingowym z Unią Swarzędz.

Spotkanie na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim od początku rozgrywane było pod dyktando podopiecznych Petera Nemeca, którzy do przerwy prowadzili 2:0 po golach Adriana Cierpki i Krzysztofa Biegańskiego. Po zmianie stron w szeregach Wart dokonano aż dziewięciu zmian, ale Zieloni udokumentowali swoją przewagę zdobyciem kolejnej bramki. A na listę strzelców wpisał się Jakub Smektała i takim wynikiem zakończył się mecz.

Warta Poznań teraz przygotowuje się do meczu z Garbarnią Kraków, który odbędzie się w piątek 27 lipca i będzie transmitowany przez Polsat Sport. Początek pojedynku o godz. 17:45.

Warta Poznań – Unia Swarzędz 3:0 (2:0)

Bramki: Adrian Cierpka (7. min.), Krzysztof Biegański (38. min.), Jakub Smektała (57. min.)

Warta Poznań: Adrian Lis (46. Tomasz Laskowski) – Grzegorz Szymusik (46. Radosław Jasiński), Bartosz Kieliba (46. Wojciech Onsorge), Tomasz Dejewski (46. Aleks Ławniczak), Jakub Kiełb (46. Mateusz Wypych), Michał Grobelny, Adrian Cierpka, Krzysztof Biegański (46. Robert Janicki), Wojciech Fadecki (46. Krystian Sanocki), Niklas Zulciak (46. Nikodem Fiedosewicz), Paweł Piceluk (46. Jakub Smektała).

POLECAMY MATERIAŁY:

Startuje Fortuna 1 Liga

Adrian Szynka opuścił Wartę Poznań

Fortuna będzie wspierać Wartę Poznań i I ligę

Fadecki: Warta jest mocna i może sporo namieszać

Dodaj komentarz