Warta Poznań wygrała sparing z Jarotą Jarocin


Warta Poznań w sobotnie południe wygrała spotkanie towarzyskie z występującą klasę rozgrywkową niżej Jarotą Jarocin 2:1. Bramki dla poznaniaków zdobywali Filip Brzostowski i Robert Janicki. Za tydzień Warta Poznań ma się zmierzyć na wyjeździe z MKS Kluczbork w pierwszym meczu rundy wiosennej II ligi. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Spotkanie towarzyskie z Jarotą Jarocin wypadło w ostatniej chwili i było rozgrywane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie. Jest to następstwo tego, że domowy mecz Warty Poznań z Gwardią Koszalin w ramach 21. kolejki II ligi musiał zostać przełożony ze względu na niedostateczny stan boiska. W podobnej sytuacji znalazła się Jarota, której mecz z z Polonią Środa Wielkopolska również zostało odwołany.

Bramka dla poznaniaków padła dopiero pod koniec pierwszej części spotkania. W 44. minucie po dośrodkowaniu Adriana Cierpki z rzutu wolnego piłkę do bramki głową skierował Filip Brzostowski. Chwilę po zmianie stron było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Robert Janicki. Byłemu graczowi Lecha Poznań asystował drugi zawodnik, który dołączył do Zielonych w zimowym okienku transferowym, Paweł Piceluk. Pod koniec spotkania gracze Jaroty zdobyli honorową bramkę za sprawą gola Dominika Chromińskiego.

– Miło było wrócić do Jarocina. Dziś dziwnie czułem się na boisku. Po raz pierwszy w życiu zagrałem przeciwko Jarocie. Na pewno dla obu zespołów był to pożyteczny sprawdzian przed ligą. Gospodarze pokazali się z dobrej strony. Myślę, że z taką grą nie będą mieli problemu z utrzymaniem się w trzecioligowych rozgrywkach – mówi na klubowej stronie Michał Grobelny z Warty Poznań, który spędził w Jarocinie sześć sezonów.

Jarota Jarocin – Warta Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: Dominik Chromiński (88’) – Filip Brzostowski (44’), Robert Janicki (50’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik (60. Mateusz Filipowiak) – Szymon Grodzki (70. Dawid Piróg), Dawid Piróg (60. Krzysztof Matuszak), Piotr Garbarek, Alan Janowski, Marcin Szymkowiak (60. Mikołaj Marciniak), Jakub Nowak, Dawid Kierzek (70. Mateusz Dunaj), Mateusz Dunaj (60. Jacek Pacyński), Dominik Chromiński, Mikołaj Marciniak (46. Miłosz Kowalski).

Warta Poznań: Adrian Lis (46. Adrian Laskowski) – Wiktor Patrzykąt, Tomasz Dejewski (73. Mateusz Wypych), Wojciech Onsorge, Radosław Jasiński (60. Michał Grobelny) – Artur Marciniak (73. Bartosz Kalupa), Filip Brzostowski (46. Robert Janicki), Karol Żmijewski (46. Michał Przybyła), Jakub Kiełb, Adrian Cierpka (60. Adrian Chopcia) – Paweł Piceluk (52. Adrian Szynka).

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Dodaj komentarz