Warta Poznań wygrała po raz czwarty z rzędu i została liderem!

Po przerwie Warta Poznań kontynuowała swoje ataki, a ponownie dość szczególnie była lewa strona boiska z Michałem Jakóbowskim i Jakubem Kiełbem. To jednak ostatecznie po akcji drugą flanką Jakub Kuzdra został powalony na ziemię w polu karnym. Dopiero po chwili namysłu sędzia po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na jedenasty metr. Do piłki znów podszedł Mateusz Kupczak i dał Warcie zwycięskiego gola.

Dzięki środowej wygranej „Zieloni” mają na swoim koncie 12 punktów i przewodzą tabeli Fortuna 1. Ligi.

Podsumowanie 5. kolejki Fortuna 1 Ligi

Warta Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Kupczak (10. minuta, karny), 1:1 Kumor (25.), 2:1 Kupczak (83., karny).

Warta: Lis Ż – Kuzdra, Kieliba Ż, Boczek, Kiełb Ż – Kupczak Ż, Trałka – Długosz (54. Gardzielewicz), Janicki (74. Kiklaisz Ż), Jakóbowski (86. Rybicki) – G. Jaroch.
Podbeskidzie: Polaček – B. Jaroch, Komor, Osyra, Modelski Ż – Danielak (73. F. Laskowski), Figiel, Sieracki (85. Rzuchowski), Sierpina (63. Gach) – Nowak – Roginić.
Sędziował: Wojciech Myć z Lublina.