Warta Poznań wygrała i awansowała na drugie miejsce!

Warta Poznań w 25 kolejce drugiej ligi piłkarskiej pokonała dzisiaj Stal Stalową Wolę 1:0 (1:0)  i awansowała na drugie miejsce w tabeli! Gola zdobył Artur Marciniak z rzutu karnego. Patronat nad poznańskim zespołem sprawuje Nasz Głos Poznański.

Warta – Stal na zdjęciach

Dla zielonych był to bardzo ważny mecz. Nie tylko dlatego, że trzy punkty przybliżają ich do awansu, ale również dlatego, że czołówka tabeli potraciła punkty w swoich sobotnich spotkaniach i zawodnicy prowadzeni przez Petra Nemeca mogli przeskoczyć ekipy ŁKS-u Łódź, a także Radomiaka Radom.

Do wyjściowej jedenastki powrócił po kilku miesiącach przerwy Michał Grobelny, który zastąpił występującego do tej pory Filipa Brzostowskiego w środku pola. Zieloni w pierwszej połowie zupełnie zdominowali gości ze Stalowej Woli i tak naprawdę nie dali im okazji do stworzenia jakiejkolwiek dogodnej sytuacji. W 18 minucie popisali się świetną grą z pierwszej piłki i do sytuacji doszedł Paweł Piceluk, jednak doświadczony zawodnik Warty został zblokowany. Pod koniec pierwszej połowy sędzia wskazał na jedenasty metr oddalony od bramki Frątczaka po fenomenalnym rajdzie Krystiana Sanockiego. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Artur Marciniak i mocnym oraz precyzyjnym strzałem pokonał Frątczaka.