Warta Poznań wróciła do treningów


Walcząca o awans na zaplecze ekstraklasy Warta Poznań po świątecznej przerwie wznowiła treningi.  Powracających do treningu warciarzy przywitała zimowa aura, a na pierwszych zajęciach pojawiło się aż 22 piłkarzy. Zieloni pierwszy mecz o ligowe punkty na wiosnę zagrają 3 marca na wyjeździe z ROW 1964 Rybnik. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

– Pierwszy trening po świątecznej przerwie zespół odbył na obiektach Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Poznaniu. Trening rozpoczął się standardowo od rozgrzewki, którą poprowadził drugi trener Warty Poznań Adam Szała. Po rozgrzewce trener Petr Nemec poprowadził trening, który polegał na udoskonalaniu techniki. Podczas zajęć gracze Dumy Wildy trenowali między innymi poruszanie się z piłką, a także bez niej oraz ćwiczyli technikę użytkową. Po ćwiczeniach rozwojowych nadszedł czas na gierkę, podczas której wszyscy zawodnicy walczyli o każdą piłkę – informuje rzecznik prasowy klubu, Michał Wieczorek.

W zajęciach wzięło udział 22 piłkarzy Warty Poznań. Indywidualnie ćwiczył wkoło boiska Michał Grobelny, który wraca powoli do pełnej dyspozycji. Przypomnijmy, że pomocnik Warty w meczu ze Stalą Stalowa Wola doznał groźnej kontuzji kolana, zerwania więzadła krzyżowego przedniego w prawej nodze.

Powrót Warty na ligowe boiska zaplanowany jest na 3 marca 2018 roku. Wtedy to zieloni udadzą się do Rybnika, aby tam stoczyć batalie o ligowe punkty z tamtejszym ROW-em.

PEŁNY PLAN PRZYGOTOWAŃ WARTY POZNAŃ:

8.01 – Pierwszy trening Warty

20.01 – sparing z Górnikiem Konin

24.01 – sparing z Lechem II Poznań

27.01 – sparing z Sokołem Kleczew

03.02 – sparing z Polonią Środa Wielkopolska

07.02 – sparing z Widzewem Łódź

11.02 – sparing ze Świtem Skolwin

Dodaj komentarz