Warta Poznań pozyskała zawodnika z I ligi


Robert Janicki został nowym zawodnikiem Warty Poznań. Pomocnika pozyskano na zasadzie transferu definitywnego z Olimpii Grudziądz. Związał się on z „zielonymi” półrocznym kontraktem z możliwością przedłużenia. Patronat nad Wartą Poznań sprawuje Nasz Głos Poznański.

Jesienią 20-latek rozegrał w barwach I-ligowca sześć meczów: pięć na zapleczu ekstraklasy oraz jeden w Pucharze Polski. To właśnie w nim, przeciwko Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki strzelił dwa gole dla „olimpijczyków”.

W przeszłości Janicki był graczem Pogoni Siedlce, niemieckiego Hoffenheim oraz Lecha Poznań. Młodego „Kolejorza” doprowadził w sezonie 2014/2015 do finału Centralnej Ligi Juniorów.

Poznaniak ma również za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W kadrze U-19 jego licznik zatrzymał się na dziewięciu spotkaniach, natomiast w U-20 rozegrał, póki co, osiem meczów.

Janicki najlepiej czuje się jako ofensywny pomocnik, ale z powodzeniem może grać również na skrzydłach. Wychowanek Lecha jest drugim zimowym transferem Warty Poznań. Wcześniej do klubu dołączył Paweł Piceluk.

Czytaj także:

Piłkarze Warty Poznań nie pojadą w sobotę do Rybnika

źródło wartapoznansa.pl

Dodaj komentarz