Warta Poznań podejmuje Zagłębie Lubin


– Ciężko ocenić, czy Zagłębie jest w dołku. Widzimy, że wszystkie zespoły na początku drugiej części sezonu, w tych warunkach, które mamy obecnie, grają poniżej przeciętnej – mówi trener Tworek. – My musimy zrobić wszystko, żeby wygrać. Sytuacja w Zagłębiu schodzi na dalszy plan, dla nas najważniejsze jest to, jak my podejdziemy do zawodów i w jakiej będziemy dyspozycji. Dbamy o to, żeby być na jak najlepszym poziomie piłkarskim, mentalnym i fizycznym. Wszystkie te składowe będą się sumowały przed meczem i dadzą nam wynik.Dobre wiadomości są takie, że po meczu pucharowym z Cracovią, rozgrywanym w trudnych warunkach, przy siarczystym mrozie, w zespole nie ma kontuzji. Gotowy do gry będzie Łukasz Trałka, który we wtorek przedwcześnie zakończył występ z powodu urazu. Ponadto po odcierpieniu kary za żółte kartki do składu wróci kapitan i lider drużyny, Bartosz Kieliba.

Po raz pierwszy w sezonie Warta Poznań zagra bez Mateusza Kuzimskiego. Najlepszy strzelec drużyny uzbierał cztery żółte kartki i będzie w poniedziałek zawieszony. Napastnik zielonych tylko w pierwszym meczu ligowym wszedł z ławki rezerwowych, a potem wychodził w podstawowej jedenastce w 15 kolejnych meczach PKO BP Ekstraklasy. Trener Piotr Tworek: – Będziemy musieli sobie poradzić bez Mateusza. Czy to duże zmartwienie? Taka będzie ta runda,: będą kartki, kontuzje. Na pewno nie będzie tak, że absencja jednego zawodnika stanie się problemem nie do rozwiązania. Musimy znajdować rozwiązania w takich sytuacjach tylko i wyłącznie z korzyścią dla drużyny. Ci gracze, którzy zastępują zawieszonych za kartki, czy kontuzjowanych, będą musieli sprostać zadaniu. Nie ma innego wyjścia.
W 5 kolejnych meczach w lidze zieloni zdobywali co najmniej jedną bramkę. Ta sztuka nie udała się we wtorek w spotkaniu pucharowym.

– Pokazaliśmy drużynie sytuacje z tego meczu. Zabrakło w nich detali, nad którymi pracujemy. Widzę, że zawodnicy dużo rozmawiają między sobą, podpowiadają sobie i analizują, to, co im przekazujemy: jak można było inaczej postąpić w danej sytuacji, Potem przekładamy to na treningi. Tylko taka jest droga do tego, żeby poprawić skuteczność. Dokładność, jakość – to będą słowa klucze – twierdzi trener Warty Poznań.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz