Warta Poznań podejmuje Zagłębie Lubin


Warta Poznań w 17. kolejce PKO BP Ekstraklasy podejmować będzie w poniedziałek w Grodzisku Wielkopolskim Zagłębie Lubin. Początek meczu o godz. 18.

Jeśli Warta wygra lub zremisuje z Zagłębiem, to będzie jej najlepsza seria spotkań ze zdobyczą punktową w tym sezonie ligowym. Dotąd takie passy dwa razy kończyły się po dwóch meczach (wyjazdy do Płocka i Bielska Białej) oraz (wygrana z Wisłą Kraków po zwycięstwie w Mielcu).

– Zgadzam się z opinią, że zrobiliśmy postępy. Okres wspólnej pracy z zespołem robi swoje. Praca, którą wykonujemy na treningach, to, na co kładziemy nacisk, musi przynieść efekt. Mamy swój cel i niezależnie od tego, czy rywal jest w optymalnej formie, czy w słabszej, my będziemy musieli punktować – podkreśla szkoleniowiec.

Najbliższy rywal Warty Poznań zdobył tylko punkt w 3 kolejnych meczach ligowych (tydzień temu w Poznaniu, w starciu z Lechem) i nie strzelił gola w żadnym z czterech ostatnich spotkań. Po porażkach z Pogonią Szczecin (0:1), Wisłą Płock (0:2) i wspomnianym remisie z Lechem, w czwartek lubinianie odpadli z Fortuna Pucharu Polski. Lepsza od nich okazała się w rzutach karnych II-ligowa Chojniczanka Chojnice (po 120 minutach gry było 0:0).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz