Warta Poznań podejmuje Podbeskidzie Bielsko-Biała


Przed nami 23. kolejka Fortuna 1 Ligi. Za plecami Rakowa trwa walka o pozycję wicelidera. PGE FKS Stal Mielec będzie jej bronić w starciu z ŁKS-em. Czy ewentualne potknięcie jednego z rywali wykorzysta Sandecja Nowy Sącz? Warta Poznań w niedzielę zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W 23. kolejce Fortuna 1 Ligi największe emocje czekają nas w Mielcu, gdzie druga PGE FKS Stal Mielec podejmie trzeci ŁKS Łódź. Sandecja Nowy Sącz będzie szukać punktów w Olsztynie. Z kolei lider z Częstochowy podejmie na wyjeździe GKS Katowice.

Beniaminek z Poznania natomiast balansuje tuż nad strefą spadkową. Po serii 4 porażek z rzędu, Warta zanotowała w kolejnych dwóch spotkaniach remis i zwycięstwo. Co ciekawe ekipa Petra Nemeca może przed 23. Kolejką pochwalić się identycznym bilansem w meczach domowych, jak i wyjazdowych, który wynosi 3-3-5. Podbeskidzie na inaugurację przegrało u siebie ze Stalą. Od 6 spotkań „Górale” przeplatają zwycięstwo z porażką. Jednak do tej pory Podbeskidzie prezentuje zdecydowanie lepszą formę na wyjazdach. W delegacji gracze Krzystofa Brede wygrali 6 spotkań, co jest 2 wynikiem w lidze. Wrażenie robi też bilans bramkowy w wyjazdowych meczach wynoszący 18-9.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz