Warcie ubył jeden rywal


Zaplanowane na 19 kwietnia 2014 roku spotkanie II ligi piłkarskiej grupy zachodniej Warty Poznań z KS Polkowice nie odbędzie się. Klub z Polkowic nie przystąpi do rundy wiosennej – donosi serwis e-legnickie.pl. Powodem takiego obrotu spraw jest trzykrotnie niższa dotacja od miasta: z 3 mln zł do 1 mln zł.

Warta-Błękitni-6-Nasz Głos Poznański

Władze II-ligowca już zaczęły proces rozwiązywania kontraktów z piłkarzami. Kilku zawodników wypożyczonych z KGHM Zagłębia wróciło do Lubina, a Damian Ałdaś znalazł się na celowniku Chrobrego Głogów. Oferty mają ponadto Dawid Wacławczyk, Maciej Bancewicz i Adrian Primel.

– To bolesny czas dla klubu i piłki nożnej w Polkowicach, ale taka była decyzja właściciela, czyli gminy, a prezes Paweł Wechta ją realizuje – powiedział przewodniczący rady nadzorczej KS Polkowice, Wacław Baran. Zaznaczył jednak: – Moim zdaniem poddajemy się trochę bez walki.

Władze miasta – ustalając kwotę dofinansowania na 1 mln zł – uznały, że wystarczy to do funkcjonowania ekipy rezerw, a także szkolenia młodzieży.

KS Polkowice po zakończeniu sezonu spadnie do III ligi.

Przypomnijmy, wrześniowy pojedynek Warty z KS Polkowice zakończył się wygraną poznaniaków 3:2, którzy po 45 minutach przegrywali 0:2. Potem jednak bramki dla Zielonych strzelili: Michał Goliński, Michał Ciarkowski i Grzegorz Rasiak.

Fot. Roger Gorączniak

źródło e-legnickie.pl 

 

 

Dodaj komentarz