Wakacyjne remonty torów i dróg w Poznaniu


Zgodnie z harmonogramem, 20 czerwca, po remoncie trakcji tramwaje wrócą na ul. Warszawską. Tego dnia rozpoczną się kolejne zaplanowane na 2019r. prace – na ulicach: Jana Pawła II i Głogowskiej. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji transportu publicznego i ruchu. W tym roku latem tramwaje, w godzinach szczytu, kursować będą co 12, a nie jak to było w poprzednich latach, co 15 minut.

 

– Miasto Poznań, chcąc jak najbardziej uatrakcyjnić transport publiczny, stale poprawia istniejącą infrastrukturę torowo-sieciową. Ciągłe podnoszenie jej jakości pozwala zwiększać bezpieczeństwo, komfort, sprawność, szybkość i niezawodność komunikacji. W tym roku na prace torowo-sieciowe przeznaczonych zostało 25 mln zł. Przedstawiony na początku roku plan remontów jest konsekwentnie realizowany – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Obecnie kończą się prace związane z wymianą sieci trakcyjnej przy ul. Warszawskiej (od Mogileńskiej do pętli Miłostowo). Wymieniono również węzeł rozjazdowy Śródka – od strony Miłostowa oraz naprawiono nawierzchnię drogową na przejeździe św. Michała-Warszawska.

20 czerwca na trasę na ul. Warszawskiej wrócą tramwaje. Tego samego dnia rozpoczną się prace po południowej stronie ronda Śródka, w kierunku ronda Rataje.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz