W Tarnowie Podgórnym zapłonął znicz | Nasz Głos Poznański

W Tarnowie Podgórnym zapłonął znicz


Dziś w Tarnowie Podgórnym zapłonął znicz XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, a wczoraj w Żerkowie. To oznacza, że rozpoczęła się rywalizacja w dwóch kolejnych dyscyplinach: badmintonie i brydżu sportowym.

 

W Tarnowie Podgórnym w poczcie z flagą olimpijską maszerowali uczestnicy igrzysk olimpijskich, wielokrotni medaliści mistrzostw Polski: Bożena Haracz i Jacek Hankiewicz (IO w Barcelonie) oraz Jerzy Dolhan (jako trener w IO w Londynie). Towarzyszyli im młodzi zawodnicy: Nikodem Jaśkowiak (UKS Orkan Przeźmierowo), Jakub Standar (PTS Puszczykowo) i Aleksandra Sękowska (UKS Baranowo).

– Jako trenerka wiem, jak ważne dla moich zawodników są te zawody. Przygotowują się do nich cały rok. Podobnie było za moich czasów, pamiętam jak ważny był udział w spartakiadzie. Taka uroczystość, z ceremoniałem olimpijskim z pewnością jeszcze bardziej zmotywuje uczestników do walki – powiedziała Bożena Haracz, pracująca dziś jako trenerka w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Głubczycach.

Zapalenia znicza dokonał uczestnik OOM, rozstawiony w turnieju gry pojedynczej z numerem pierwszym, Kajetan Jeziak (PTS Puszczykowo), a oficjalnego otwarcia dokonał wójt gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka.

– To dla nas ważne wydarzenie, z którego bardzo się cieszymy. Mamy w gminie nowoczesne obiekty sportowe i prężnie działający klub badmintona (UKS Orkan Przeźmierowo). Wybór miejsca i dyscypliny nie jest więc przypadkowy – powiedział Czajka.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz