W derbach lepsze akademiczki!

Derbowe pojedynki zawsze rządzą się swoimi prawami i nigdy nie jest łatwo wytypować faworyta. Nie inaczej było w minioną niedzielę, kiedy w II lidze szczypiornistek MKS MOS Gniezno podejmował u siebie AZS AWF Volkswagen Poznań. Prestiżowe spotkanie ostatecznie wygrały poznanianki 24:27.  Zespół AZS-u zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli.

Pierwszą połowę bardziej nerwowo rozpoczęły zawodniczki miejscowe, które nie potrafiły wykorzystać kilku dogodnych sytuacji i pokonać dobrze dysponowanej tego dnia bramkarki AZS AWF – Florentyny Pawlak. Do przerwy żadnemu zespołowi nie udało się wywalczyć bezpiecznej przewagi, a z przebiegu gry ciężko było wskazać, kto ostatecznie okaże się zwycięzcą. Ta część pojedynku zakończyła się minimalnym prowadzeniem gości – 11:12.

Obraz gry na boisku zmienił się diametralnie po przerwie. W przeciągu trzynastu minut poznanianki zdobyły 10 bramek, natomiast ich przeciwniczki zaledwie raz trafiły do siatki. Przy wyniku 12:22 było już praktycznie przesądzone, że w tym pojedynku górą będzie AZS AWF Volkswagen Poznań. Gnieźnianki, pomimo ambitnej pogoni, nie zdołały już zagrozić akademiczkom, które ostatecznie wygrały 24:27.

– Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Dopiero po zmianie stron wypracowałyśmy sobie bezpieczną przewagę, która wynosiła nawet 10 bramek. Niestety nastąpiła chwila rozluźnienia i ostatecznie wygrałyśmy 27:24. Bardzo cieszymy się jednak z tej wygranej, ponieważ derby nie należą do łatwych spotkań. Jednocześnie zapraszamy na kolejny mecz z liderem tabeli – KPR Kobierzyce – już w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 – powiedziała po meczu Agnieszka Kwiecień, rozgrywająca akademiczek.

MKS MOS Gniezno: Tarczyńska – Ławniczak (4), Szwedek (3), Tomaszewska P. (3), Jerzakowska (3), Burdzińska (3), Różewska (2), Łuczak (2), Tomaszewska K. (1), Żabierek (1), Dłutkowska (1), Dolata (1), Hahn, Bigoszewska, Zimna

AZS AWF Volkswagen Poznań: Korniluk, Pawlak, Piskała – Kwiecień (9), Matyja (6), Łyszczyk (4), Łakomy (2), Siudmak (2), Peda (2), Szymańska (1), Ayadi (1), Zdanowska, Karasiewicz, Cwojdzińska, Duzowska

źródło: azsawfpoznan.pl