W centrum czy na przedmieściach?


Szukając swojego nowego miejsca do życia, najczęściej sięgamy po ofertę firm deweloperskich. I tu pojawia się pewien dylemat – wybrać mniejsze mieszkanie w centrum, czy większe na obrzeżach, czasem z również z własnym ogródkiem. Które rozwiązanie jest lepsze?

Aktualnie możemy wybierać spośród inwestycji w niemal każdej dzielnicy Poznania oraz na bliższych i dalszych przedmieściach, ale poszczególne lokalizacje różnią się od siebie. W centrum żyjemy rytmem miasta, niemal wszędzie dojedziemy tramwajem lub innymi środkami transportu publicznego, w zasięgu ręki mamy całą ofertę kulturalno-rozrywkową Poznania. Natomiast przedmieścia zachęcają nas bliskością lasów, spokojem, kameralną atmosferą, czyli życiem w stylu „slow”. Zawsze chcemy mieć obok swoich przyjaciół, ale też najważniejsze punkty handlowo-usługowe, placówki edukacyjne, czy przychodnie. Jak to wszystko pogodzić, zwłaszcza, kiedy zawodowo jesteśmy związani z miastem?

Możliwe jest rozwiązanie stanowiące rozsądny kompromis. Warto wybrać gminę Dopiewo i Dąbrówkę, czyli miejsce, w którym na co dzień odpoczniemy w otoczeniu przyrody, oddychając świeżym powietrzem, ale też w kilkanaście minut dojedziemy do centrum Poznania. Zwracają na ten element uwagę inwestorzy budujący nowe inwestycje, jak i samorząd lokalny, dbając o organizację transportu publicznego. Gmina Dopiewo zaangażowała się w projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, mający na celu wzmocnić istniejące połączenia oraz dodać kolejne. Dzięki temu z osiedli w Dąbrówce i sąsiednim Dopiewcu, gdzie powstają mieszkania i domy z ogrodami, dojedziemy w niecały kwadrans szynobusem do centrum Poznania. Można też skorzystać z auta, dzięki pobliskiej trasie S11. Dostęp do miasta jest zatem swobodny. Z drugiej strony, wiele spraw załatwimy na miejscu. W Dąbrówce powstały punkty handlowo-usługowe, czy placówki edukacyjne, jest także kościół. Cały czas rozwija się Centrum Handlowe Aurora.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz