Volkswagen Poznań rozpoczyna rozbudowę fabryki


Rozpoczęła się zapowiadana rozbudowa zakładu Volkswagen Poznań
w Antoninku po wschodniej części od ulicy Smołdzinowskiej. Inwestycja obejmuje budowę hali spawalni z zapleczem logistycznym. Cały zakład zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Inwestycje związane z rozbudową zakładu w ciągu najbliższych lat pochłoną ponad 400 milionów euro.
Dziś, w obecności zarządu i pracowników Volkswagen Poznań, a także przedstawicieli władz samorządowych oraz lokalnych, wmurowano kamień węgielny pod nowe budynki.

 

Rozbudowa ta pozwoli, żeby  w 2020 roku fabryka Volkswagen Poznań była  gotowa na produkcję kolejnych generacji samochodów.

Bardzo się cieszę, że możemy realizować swoje plany i przygotowywać w ten sposób fabrykę pod nowe wyzwania i oczekiwania rynku – mówi Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań.  –  Ta rozbudowa podkreśla również  znaczenie zakładów Volkswagen Poznań w koncernie Volkswagen. Możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Inwestycja w Antoninku obejmuje budowę nowej hali spawalni z zapleczem logistycznym, która zostanie wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W ramach prac przygotowawczych uporządkowano i zniwelowano  8 hektarów terenu, a dodatkowo nawieziono  60 000 ton ziemi.

Taka inwestycja to dla nas ogromne wyzwanie. Przed nami dużo pracy, związanej nie tylko z przebudową zakładu, ale również ze szkoleniami pracowników. Już rozwijamy  kwalifikacje naszej załogi z uwzględnieniem nadchodzących zmian technologicznych – zapowiada Dietmar Mnich, dyrektor zakładu w Antoninku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz