Vaclav Safranek wygrywa Talex Open 2019


Czech Vaclav Safranek pokonał w niedzielnym finale Ekwadorczyka Diego Hidalgo i zapewnił sobie tytuł mistrzowski turnieju Talex Open 2019, którego spotkania rozgrywane były na kortach AZS Poznań.  Partnerem medialnym turnieju był portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.
Vaclav Safranek w Poznaniu imponował przygotowaniem w każdym kolejnym meczu, a w drodze po tytuł nie stracił ani jednego seta. Rozstawiony z numerem piątym Safranek pokonał kolejno Czecha Jana Satrala (7:6, krecz), Greka Ioannisa Stamoulosa (6:0, 6:1), Kazacha Denisa Jewsiejewa (6:0, 6:2), Argentyńczyka Camilo Ugo Carabellego (6:4, 6:2) oraz wspomnianego Diego Hidalgo (6:3, 6:2).
Finałowe spotkanie z Ekwadorczykiem Diego Hidalgo było zacięte tylko do stanu 3:3 w pierwszej partii. Safranek bardzo dobrze serwował, był pewny, regularny i nie dawał rywalowi większych szans. Hidalgo nadrabiał ambicją i niezłą grą przy siatce, ale w końcu zaczął go zawodzić nawet ten element. W inauguracyjnym secie Czech przełamał przeciwnika w ósmym gemie i to wystarczyło, żeby triumfować 6:3. W drugiej partii Safranek nabrał wiatru w żagle i szybko zbudował wysoką przewagę (5:1). Późniejszy mistrz popełniał bardzo mało błędów, skupiał się na pilnowaniu własnego serwisu i bez najmniejszych problemów dowiózł prowadzenie do końca spotkania (6:2).
Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz