Uwaga! Utrudnienia na ul. Pawiej


W poniedziałek rozpoczęly się prace związane z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pawia i Wyzwolenia. Dzięki temu ma się poprawić w tym miejscu bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

W czasie prowadzenia prac wykonane zostaną m.in.: wyspy kanalizujące ruch w miejscu przejść dla pieszych, zatoki autobusowe, przebudowa chodnika. Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Pawia i Wyzwolenia oraz na przejściu dla pieszych. Uporządkowane zostanie również parkowanie. Prace drogowe potrwają do końca kwietnia przyszłego roku.

W związku z rozpoczęciem inwestycji konieczne będą wyłączenia z ruchu na ul. Pawiej (odc. od skrzyżowania z ul. Orlą do skrzyżowania z ul. Wyzwolenia) polegające na obustronnym zawężeniu jezdni.

Od poniedziałku wykonywane są również roboty drogowe na południowej nitce ulicy Warszawskiej. Prace remontowe wykonywane będą odcinkami na prawym pasie jezdni ( odc. od ul. Krańcowej do ul. Mogileńskiej). Prace remontowe zaplanowane zostały do 23 listopada.

Prowadzenie prac bitumicznych uzależnione jest od warunków pogodowych.

Od poniedziałku do odwołania przystanek „Os. Armii Krajowej” na ulicy Pawiej w stronę ronda Rataje został przesunięty o około 70 metrów w stronę ulicy Orlej. Jest to spowodowane rozpoczęciem budowy sygnalizacji świetlnej.

Dodaj komentarz