Uwaga, trzy ulice w centrum Poznania będą zamknięte!


W środę, 15 listopada, nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu wzdłuż ulic: Strzałowej, Rybaki i Długiej. Mieszkańcy proszeni są nieparkowanie aut w trójkącie tych ulic.

Jutro we wspomnianym rejonie odbędzie się zgromadzenie z przewidywaną liczbą uczestników nawet do 300 osób pod hasłem „Nacjonalizm nie przejdzie” i przez organizatorów jest określana jako antyfaszystowska.

Nieoficjalnie ma się również odbyć kontrmanifestacja zwolenników i uczestników spotkania z Robertem Winnickim, posłem, byłym działaczem Młodzieży Wszechpolskiej i prezesem Ruchu Narodowego, niedawno wykreślonego z rejestru partii politycznych.

Ze względów bezpieczeństwa, wzdłuż tych ulic, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu – obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione pojazdy zostaną odholowane na parking strzeżony, na koszt właściciela. Od godz. 6:00 nastąpi wyłączenie tych ulic z ruchu drogowego.

Strażnicy Miejscy prowadzą również akcję informacyjną – rozdawane są m.in. ulotki.

– Stosowne znaku już są ustawione i według nich zakaz obowiązywać będzie od godz. 6:00 tego dnia. Dodatkowo pod nimi umieszczono tabliczki, że pojazdy kierowców, którzy nie podporządkują się zakazowi zostaną odholowane – informuje Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Możliwe jest również występowanie utrudnień w ruchu w rejonie ograniczonym ulicami Strzelecką, Długą, Strzałową, Rybaki, Krakowską i Łąkową. Ograniczenia w ruchu mogą zostać wprowadzone także na ulicach Kościuszki, Libelta, Mielżyńskiego oraz Fredry.

Dodaj komentarz