Uwaga, policjanci sprawdzą oznakowania posesji


W najbliższych miesiącach policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu sprawdzą prawidłowość oznakowania posesji na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego.


W marcu 2019 roku dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podejmą działania mające na celu uświadomienie społeczeństwu, jak istotną kwestią jest oznakowanie posesji i utrzymanie oznakowania w należytym stanie oraz sprawdzą sposób ich oznakowania.

Będą to działania w dużej mierze ukierunkowane na zwróceniu uwagi społeczeństwa, w jaki sposób brak umieszczenia tabliczki z numerem porządkowym w widocznym miejscu na ścianie frontowej posesji lub brak utrzymania oznakowania w należytym stanie będzie powodować utrudnienia w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek. Niejednokrotnie zdarza się tak, że ratownicy medyczni, strażacy, bądź policjanci poszukując adresu wezwania lub interwencji, tracą bezcenne sekundy i minuty, które mogą uratować ludzkie życie.

Ponadto w kwietniu 2019 roku dzielnicowi ponownie odwiedzą mieszkańców tych posesji, w których stwierdzono nieprawidłowości celem sprawdzenia czy zostały one usunięte.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz