Uwaga na oblodzone drogi w powiecie poznańskim


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydał ostrzeżenie dla całego powiatu poznańskiego, iż we wtorek od godz. 17:00 po opadach mokrego śniegu, a miejscami śniegu z deszczem prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

– Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, miejscami śniegu z deszczem. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C – informuje dyżurny synoptyk Marek Pruchniewicz z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu. Ostrzeżenie 1 stopnia obowiązuje do środowego poranka, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 procent.

Jeśli chcecie się z nami podzielić swoimi zdjęciami lub filmami o trudnych warunkach na drogach i burzach zapraszamy do przesyłania na adres kontakt@naszglospoznanski.pl. Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

oprac. tww, źródło: IMGW

Dodaj komentarz