Urlopowy poradnik – jak tanio wypożyczyć samochód z lotniska?


Coraz częściej udajemy się na urlop samolotem z zamiarem samodzielnego zwiedzania. Wypożyczenie samochodu jest wówczas idealnym rozwiązaniem. Spore bagaże i brak możliwości podróżowania własnym autem kierują nas do wypożyczalni znajdującej się w pobliżu lotniska. Niektórzy obawiają się jednak, czy koszty wypożyczenia nie będą zbyt wysokie i czy będzie się nam opłacać takie rozwiązanie. Podpowiadamy, w jaki sposób tanio wypożyczyć samochód z lotniska.

Dlaczego opłaca się wypożyczyć samochód z lotniska?

Jeśli lądujemy w miejscu, w którym będziemy potrzebować szybkiego i sprawnego przemieszczania się, warto postawić na wynajem samochodu z pobliskiej wypożyczalni. Być może takie rozwiązanie wciąż kojarzy nam się ze sporym wydatkiem, coraz częściej bywa jednak zupełnie odwrotnie – pod warunkiem, że zadbamy o kilka podstawowych kwestii. Wypożyczając auto, zaoszczędzimy na niepotrzebnych kosztach komunikacji publicznej, a przede wszystkim zyskamy niezależność. Oszczędzimy też czas, ponieważ taki wynajem nie wymaga większego wysiłku: formalności są minimalne, a rezerwacji można dokonać telefonicznie lub przez stronę internetową, zaś na miejscu jedynie sprawnie odebrać auto.

Jak wybrać samochód, aby oszczędzać?

W sytuacji, gdy wyjeżdżamy na jeden lub kilka, można liczyć na spore oszczędności. Stanie się tak, jeśli skorzystamy z wynajmu krótkoterminowego. Warunki takiego rodzaju wypożyczenia pojazdu są zazwyczaj jasne i nie zawierają dodatkowych lub ukrytych opłat. Często w przypadku takiej umowy nie obowiązuje również limit kilometrów, którego przekroczenie skutkowałoby karą finansową. Na czas korzystania z wypożyczonego samochodu nie płaci się także kaucji, co oczywiście obniża znacznie koszty wynajmu (jeśli jednak firma zakłada płacenie kaucji, jest ona później zwracana). Oczywiście podczas użytkowania wypożyczonego auta nie interesują nas żadne awarie, usterki, czy potrzeba zakupu części zamiennych – obowiązek ten spoczywa na usługodawcy. Nie musimy też opłacać ubezpieczenia. Każda wypożyczalnia, w tym https://carfree.pl/wypozyczalnia-samochodow-poznan/pl, dysponuje różnymi samochodami. Warto wiedzieć, że od ich klasy zależy cena usługi. Jeśli zdecydujemy się na auto niższej klasy, koszty na pewno nas nie przerosną.

Na co zwrócić uwagę?

Przed wypożyczeniem samochodu należy zawsze dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, aby później nie napotkać na niemiłe niespodzianki. Od uważnego przeczytania i zrozumienia wszystkich zapisów zależy nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i nasze bezpieczeństwo. Dlatego dokładnie studiujemy punkt po punkcie. Co zaskakującego może się pojawić w umowie wynajmu samochodu z lotniska? Być może koszty będzie generować jakieś dodatkowe wyposażenie auta bądź pewne niedociągnięcia z naszej strony, dlatego trzeba pamiętać o zatankowaniu paliwa przy zwrocie samochodu, a także o tym, by oddać go do tej samego punktu wypożyczalni – wówczas nie zaskoczą nas dodatkowe opłaty.

Zobacz także: Jak bezpiecznie wynająć samochód?

Dokładne sprawdzenie auta

Nie tylko zapoznanie się z umową jest ważne. Jeszcze istotniejsze może się okazać dokładne obejrzenie wybranego przez siebie pojazdu. Przed wyjazdem z wypożyczalni należy dokładnie obejrzeć auto, sprawdzić, czy jest sprawne, nie ma żadnych uszkodzeń albo zarysowań. Stan samochodu powinien zostać dokładnie odnotowany w protokole odbiorczym – warto wykonać dokumentację fotograficzną bądź nakręcić krótki film z oględzin. Jeśli zabezpieczymy się w ten sposób, nie ma obawy, że podczas oddawania auta będziemy ponosić koszty za uszkodzenia, których nie spowodowaliśmy.

Nie trzeba się bać wypożyczania samochodów z lotniska. Usługa ta jest obecnie nie tylko bardzo popularna, ale i korzystna dla naszej kieszeni, a tanie wypożyczenie auta ułatwia znacznie życie osobom wybierającym się na urlop.

Dodaj komentarz