Umowa na rozbudowę ul. Unii Lubelskiej


Wykonawcami będą dwie firmy, które razem zgłosiły się do przetargu – Tor-Mel Sp. z o.o. i Terlan Sp. z o.o. Jako jedyne zmieściły się w zakładanym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie budżecie 50 mln zł oferując wykonanie prac za kilkaset tysięcy mniej.

Obie spółki pochodzą z regionu i od wielu lat działają na poznańskim rynku. Tor-Mel wykonał m.in. przedłużenie trasy tramwajowej od ul. Podgórnej, przez most Rocha, do skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Kórnickiej oraz przebudował ul. Winogrady na odcinku od ul. Armii Poznań do ul. Szelągowskiej. Terlan jest częścią grupy Aquanet i specjalizuje się w pracach kanalizacyjnych i wodociągowych.

Na realizację wykonawcy będą mieli półtora roku od podpisania umowy.

Inwestycja będzie realizowana etapowo i jest częścią projektu „Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha – rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”, który uzyskał dotację unijną. Dzięki jego realizacji przejazdy tramwajów będą generowały mniejszą emisję hałasu i drgań, a trasa będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych. PIM, RB

Fot. Hieronim Dymalski

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz