Umowa na rozbudowę ul. Unii Lubelskiej


Do nowej pętli tramwajowo-autobusowej, wyposażonej w budynek ekspedycji, przystanki tramwajowe i autobusowe oraz parking dla rowerów, doprowadzi od ronda Żegrze nowe torowisko w ul. Unii Lubelskiej wraz z siecią trakcyjną.

W ramach inwestycji na odcinku ul. Unii Lubelskiej od ronda Żegrze do nowej pętli przebudowane zostaną istniejące oraz wybudowane nowe chodniki i drogi rowerowe, a także podziemna infrastruktura: kanalizacja deszczowa, wodociągowa, gazowa, cieplna, elektryczna i telekomunikacyjna. Powstanie system monitoringu wizyjnego, zmodernizowana zostanie sieć elektroenergetyczna wysokiego napięcia.

Ciekawostką tego projektu jest pojawienie się po raz pierwszy w Poznaniu pętla tramwajowa o odwróconym ruchu. Dzięki temu łatwiejsze będzie przesiadanie się – drzwi w drzwi. Tramwaj będzie dojeżdżał do przystanku końcowego na pętli, który jednocześnie będzie początkiem linii autobusowych. Z kolei z autobusów przyjeżdżających będzie można się bezpośrednio, w ramach jednej platformy, przesiąść do tramwaju wyjeżdżającego z pętli. Będzie to znaczne udogodnienie dla osób przesiadających się na pętli.

W rejonie ulic Falistej i Obodrzyckiej na ul. Unii Lubelskiej zbudowana lub przebudowana zostanie infrastruktura podziemna, chodniki, drogi rowerowe i miejsca postojowe. Powstaną nowe przystanki autobusowe i system monitoringu
wizyjnego.

– Przetarg udało się sprawnie przeprowadzić. Będziemy współpracować ze sprawdzonym, rzetelnym partnerem, z którym można na bieżąco rozmawiać i rozwiązywać problemy. Nie widać ryzyka, żeby ta inwestycja miała się do końca
przyszłego roku nie skończyć. Jestem przekonany, że zrobimy to w zakładanym terminie i budżecie, tak jak mamy to w zwyczaju robić od kilku lat – podkreślił Marcin Gołek, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz