Ulica Kościelna zmieni się nie do poznania (ZDJĘCIA)


Drewniane podesty, woda, pergola, a także duża ilość zieleni i trasy spacerowe – taki pomysł na ul. Kościelną mają studenci poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję zagospodarowania ulicy. Jego wyniki zostaną uwzględnione na etapie projektowania. Wystawę prac konkursowych można oglądać w holu Urzędu Miasta.

– Ulica Kościelna znajduje się w centralnym punkcie miasta. Zmiany pozwolą wyeksponować jej walory estetyczne. Skorzystają na tym nie tylko mieszkańcy dzielnicy, ale wszyscy poznaniacy – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. – Wszystkim autorom prac, szczególnie tym nagrodzonym i wyróżnionym, gratulujemy. Ten konkurs to ogromna wartość dodana dla miasta. Mierzyliśmy się z pytaniem, w jaki sposób ta niezwykle cenna, ale też trudna w zakresie zagospodarowania przestrzeń, powinna w przyszłości funkcjonować. Prace studentów na pewno będą dla nas inspiracją podczas tworzenia projektu. Będę robił wszystko, by ich pomysły mogły zostać zrealizowane – zapewnił.

Uczestnikami konkursu, zorganizowanego przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu i Miasto Poznań, byli studenci Wydziału Architektury i Wzornictwa UAP.

– Celem konkursu było wyłonienie najlepszych koncepcji zagospodarowania ogólnodostępnej i wielofunkcyjnej przestrzeni publicznej, służącej zarówno społeczności lokalnej Jeżyc, jak też innym mieszkańcom Poznania – tłumaczy prof. Elżbieta Raszeja, kierownik Pracowni Projektowania Urbanistycznego i Planowania Przestrzennego UAP, która sprawowała opiekę merytoryczną nad organizacją i przebiegiem konkursu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz