Ul. Taczaka w nowej odsłonie – coraz bliżej


Zakończenie robót związanych z przebudową ulic Taczaka i Garncarskiej coraz bliżej. Mają się zakończyć w marcu przyszłego roku. Będzie więcej zieleni, uspokojona i przyjazna pieszym organizacja ruchu oraz miejsca parkingowe.

– To kolejna przebudowa ulicy w ścisłym centrum miasta – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Przy każdej tego typu inwestycji zależy nam przede wszystkim na tym, by poznaniakom dobrze się mieszkało i przebywało w śródmieściu. Dlatego po remoncie ulica będzie przyjazna dla pieszych, a wkrótce pojawią się na niej nowe drzewa.

Zaawansowanie prac nawierzchniowych sięgnęło już 60 procent. Na ukończeniu są jezdnia i chodniki na ul. Garncarskiej, nawierzchnia placu u zbiegu ul. Taczaka i ul. Ratajczaka, a także chodniki na ul. Taczaka – na odcinku od ul. Garncarskiej do ul. Ratajczaka.

– Zanim wykonawca rozpoczął układanie nowej nawierzchni należało przebudować infrastrukturę podziemną. Te działania skoordynowaliśmy z zarządcami sieci ciepłowniczej i gazowej, którzy wcześniej planowali prace na tym terenie. To m.in. dzięki koordynacji i przeprowadzeniu wszystkich prac podziemnych w jednym terminie mogliśmy ograniczyć czas trwania inwestycji i związanych z nią niedogodności – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Trwa jeszcze układanie nawierzchni jezdni i miejsc parkingowych na ul. Taczaka, na odcinku od ul. Ratajczaka do ul. Garncarskiej. Przygotowano już większość miejsc pod nasadzenia drzew, które zostaną przeprowadzone wiosną. Do ułożenia pozostanie jeszcze nawierzchnia jezdni, miejsc parkingowych i chodnika na ostatnim odcinku ul. Taczaka – od ul. Garncarskiej do ul. Kościuszki, na którym obecnie jest zlokalizowane zaplecze budowy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz