Ul. Gdyńska: układanie nawierzchni na przebudowywanym odcinku dobiega końca


Przebudowa ul. Gdyńskiej na terenie gminy Czerwonak, na odcinku od granicy miasta Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach, coraz bliżej końca. Planuje się, że na przełomie sierpnia i września na tym odcinku zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu.


– Wykonawca zakończył już układanie nawierzchni ścieralnej niemal na całym przebudowywanym przez nas odcinku drogi. Na przełomie sierpnia i września na nowej Gdyńskiej pojawi się oznakowanie poziome i pionowe. Trwa przebudowa zjazdów, zatoki autobusowej, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Zamontowano już wszystkie panele aluminiowe dla ekranów akustycznych. Do połowy sierpnia zostaną odtworzone ogrodzenia prywatnych posesji. Do końca sierpnia na tym odcinku staną wiaty przystankowe zgodne ze standardem ZTM w Poznaniu – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W związku z prowadzonymi pracami na przebudowywanym odcinku ul. Gdyńskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania.

W wyniku rozpoczętej pod koniec października ubiegłego roku przebudowy, ok. 1,2-km odcinek ul. Gdyńskiej będzie składał się z dwóch niezależnych jezdni, a każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu. Planowany termin zakończenia prac to ostatni kwartał 2020 r.

RB, PIM

Dodaj komentarz