Uhonorowani za wybitne zasługi dla rozwoju i modernizacji szpitala


– 22 lata zabiegałem o nowe bloki operacyjne i oddział kardiochirurgiczny dla dzieci, moja determinacja, by zdobyć pieniądze była tak wielka, że byłem w stanie zrobić striptiz –  mówił dzisiaj prof. Michał Wojtalik, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Katedry Kardio-Torakochirurgii (Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej), na spotkaniu, podczas którego nagrodzono medalami i wyróżnieniami osoby, które wspierały budowę i oddziału kardiochirurgicznego dla dzieci.

Medalami za wybitne zasługi dla rozwoju i modernizacji szpitala obdarowani zostali: Jadwiga Rotnicka, Wojciech Smorawiński, Bogdan Lubczyński, Elżbieta Smorawińska, Dorota Cieluch i Roman Jabłoński. Dyplomami i nagrodami wyróżniono z kolei parędziesiąt osób.

Nowe bloki operacyjne i oddział kardiochirurgiczny dla dzieci Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu został oficjalnie otwarty 1 października. W nowym budynku znajduje się 5 nowoczesnych sal operacyjnych, wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt oraz nowoczesny oddział kardiochirurgiczny dla dzieci z oddziałem pooperacyjnym.

Całkowita wartość inwestycji to 43 867 700,66 zł z czego 37 925 000,48 pochodzi z dotacji Ministerstwa Zdrowia a 2 922 973,43 stanowi wkład szpitala. Pozostała część środków pochodzi od darczyńców – większość, bo aż 3 mln zł zebrane od różnych darczyńców przekazało szpitalowi Stowarzyszenie Nasze Serce.  Inwestycja jest jednym z zadań w ramach wieloletniego projektu przebudowy bloków operacyjnych i powiązanych z nimi oddziałów chirurgii i intensywnej terapii.

 

 

Dodaj komentarz