Uczniowie z Lubonia „budzą polskich bohaterów”


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu zachęcają do udziału w trzeciej edycji akcji „Obudźmy polskich bohaterów” w ramach Narodowego Święta Niepodległości. Akcja w ostatnich latach dotarła do różnych zakątków Polski, ale również do rodaków w Niemczech czy USA.

– Akcja „Obudźmy polskich bohaterów” jest częścią innowacji pedagogicznej „Eduspace – kształtowanie przestrzeni edukacyjnej”. Tym razem przestrzenią jest internet, gdzie w mediach społecznościowych przypominamy postacie z historii Polski. Uczestnicy projektu pochodzą z różnych regionów Polski. Cieszy nas fakt, ze biorą w niej udział Polacy z USA i Niemiec – mówi w rozmowie z dwutygodnikiem „Nasz Głos Poznański” wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu, Anita Plumińska-Mieloch.

Jak obudzić polskich bohaterów?

Z okazji 11 Listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu (do 1.09. Gimnazjum nr 1) po raz trzeci mają zamiar wypełnić Facebook postaciami polskich bohaterów narodowych, aby przypomnieć ich działania. Osobie, która postawi „lajka” pod zdjęciem profilowym na FB SP 3 w Luboniu ( lub kogoś, kto także uczestniczy w projekcie) zostanie przypisany bohater narodowy. Należy wstawić jego portret zamiast swojego zdjęcia profilowego na 24 godziny. Każdemu znajomemu, kto polubi daną postać, należy przypisać postać historyczną, która zasługuje na przypomnienie. Koniecznie trzeba umieścić powyższą informację pod zdjęciem swojego bohatera, aby każdy wiedział dlaczego zdjęcie profilowe zostało zmienione. Uczniowie zachęcają do podjęcia takiego samego działania wobec tych, którzy polubią zdjęcia na profilach uczestników naszego projektu.

Akcja jest częścią innowacji pedagogicznej „Eduspace-kreowanie przestrzeni edukacyjnej”. Tym razem przestrzenią stają się media społecznościowe. Akcja zaczyna się o godz.22.00 w dniu 10.11. Projekt kończy się 11.11 o godz.17.00. W ubiegłych latach, w ciągu 24 godzin trwania akcji dotarła ona dzięki FB do USA, Anglii itd. Jesteśmy ciekawi z jakich miejscowości będą tegoroczni uczestnicy, dlatego prosimy – po zmianie zdjęcia profilowego na swoim FB, wpiszcie pod informacją o projekcie na fanpage Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubobiu w portalu społecznościowym Facebook.

Dodaj komentarz