Ubezpieczenie OC to jedyne co potrzebujesz?


Czy ubezpieczenie OC jest jedynym, którego potrzebujesz? W sensie formalnym tak, ponieważ to jedyna polisa, którą koniecznie trzeba posiadać, pod groźbą kary nawet za kilkudniowe opóźnienie. Ale kierowcy wiedzą, że istnieją także inne formy ubezpieczenia. Porozmawiajmy o nich, wskazując na najważniejsze zalety poszczególnych polis poza obowiązkowym OC.

Businessman’s hand holding a car

Ograniczenia OC

Ubezpieczenie OC działa praktycznie tylko w jednej sytuacji: gdy jesteś sprawcą zdarzenia drogowego, to dzięki niemu nie musisz opłacić z własnej kieszeni spowodowanych strat. I odwrotnie, jeśli padasz ofiarą czyjegoś błędu na drodze, naprawienie rozbitej szyby czy karoserii zostanie sfinansowane z OC sprawcy. Ale na tym koniec niezależnie od tego, czy chodzi o OC dla pojazdu zabytkowego, osobowego, czy ciężarowego. Chcesz mieć szerszy zakres ochrony i ubezpieczenia? W takim razie zainwestuj w dodatkowe polisy, które opisujemy poniżej.

AC

Autocasco zapewnia zwrot szkody, którą ponosimy z racji kradzieży naszego pojazdu lub zniszczenia w jakikolwiek inny sposób (akt chuligaństwa, zniszczenie przez niecodzienne warunki atmosferyczne, zarysowanie na parkingu itp.). Towarzystwa pozwalają jednak ubezpieczać raczej nowsze i droższe samochody, wprowadzając własne limity odnośnie do minimalnej wartości i maksymalnego wieku auta. Autocasco to spory wydatek, ale warty poniesienia, gdy nasze auto jest faktycznie cenne, może zostać skradzione lub jego naprawa jest perspektywą bardzo drogą. Jeśli nie stać Cię na AC lub nie czujesz potrzeby tak rozbudowanej ochrony pojazdu, zastanów się nad ograniczoną polisą, czyli minicasco. W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym oferta nieco się różni i można ją elastycznie dopasować do własnych potrzeb.

Assistance

Pakiet assistance przydaje się kierowcom, którzy w trasie spędzają znaczną część swojego życia. Gdy Twoje auto jest ponadprzeciętne eksploatowane, a Twoje podróże wykraczają poza okolice domu, a nawet granice kraju, naprawdę opłaca się zainwestować w assistance, które działa w trudnych chwilach. Twój samochód stoi przy drodze? Zaraz podjedzie laweta, a Ty otrzymasz ciepły posiłek lub nocleg. Potrzebujesz pomocy prawnej zagranicą? Po prostu zadzwoń. Masz problem z ogumieniem z dala od domu? Żaden kłopot. I tak dalej, i tak dalej. Pełna wygoda. Warto wiedzieć, że assistance nie trzeba kupować na długi okres. Nawet na tygodniowy wyjazd, na przykład do Chorwacji, opłaca się wzięcie indywidualnie zaprojektowanego pakietu.

NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest polecane wszystkim kierowcom. Jest drogie? Niekoniecznie! Znajdź najtańsze OC w 2018 roku, a zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w dodatkową ochronę. W tym przypadku polisa działa po wypadkach, a nawet w sytuacji śmierci.

Dodaj komentarz