Ubezpiecz samochód kempingowy


Wybierając miejsce, w którym spędzimy wakacje, zwykle bierzemy pod uwagę znalezienie noclegu. Dojeżdżamy do niego samochodem lub innym środkiem transportu. Niewielu z nas kojarzy wielogodzinną podróż z przyjemnością. Na szczęście istnieje alternatywa.

70255733 – family vacation travel, holiday trip in motorhome, caravan car vacation. beautiful nature norway natural landscape.

Coraz większą popularnością cieszy się łączenie podróżowania i zatrzymywania się na kilka dni w wybranych miejscach w celu ich zwiedzenia. Taki sposób spędzania wakacji umożliwiają oczywiście samochody kempingowe, czyli kampery, które są po prostu małymi mieszkaniami na kołach. Chociaż w Polsce rynek takich pojazdów dopiero się rozwija, to jednak zachodzi to bardzo dynamicznie (jak twierdzą eksperci i producenci takich samochodów). Tego typu wakacje z pewnością cieszą się niezwykłą popularnością u naszych zachodnich sąsiadów, gdzie takich pojazdów jest zarejestrowanych niemal pół miliona. Przed wyruszeniem w trasę dobrze jest przypomnieć sobie o jednym: warto ubezpieczyć nie tylko sam samochód, ale i przewożoną w nim zawartość, co nie jest koniecznie w przypadku tradycyjnych „osobówek”.

Cenna zawartość

Metaforycznym sercem samochodu kempingowego jest to, co znajdziemy w części mieszkalnej – w przypadku bardziej rozbudowanych modeli można mówić wręcz o mobilnym mieszkaniu z częścią kuchenną, sypialną i łazienką. Jeśli takie wyposażenie zostanie zniszczone, na przykład w wyniku kolizji, nietrudno się domyślić, że koszty naprawy będą naprawdę duże. Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy rozejrzeć się za dedykowanym nam ubezpieczeniem dla samochodów kempingowych.

Odpowiedzią na zapotrzebowanie konsumentów jest coraz większa liczba towarzystw ubezpieczeniowych – zarówno większych, jak i mniejszych – które przygotowały takie oferty. Czym się one charakteryzują? Przede wszystkim możliwością ubezpieczenia przewożonych rzeczy osobistych (na przykład laptopa czy tabletu), wyposażenia samochodu. Możliwe jest też ubezpieczenie wymiany zamków i kluczy w sytuacji, gdybyśmy potrzebowali szybkiej pomocy ślusarza. Tego typu elementy znajdziemy na przykład w brytyjskim towarzystwie Lancaster Insurance, w ofercie Motorhome Insurance dostępnej na stronie https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.

Co ze starszymi samochodami?

Kierowcy zwykłych samochodów osobowych dobrze wiedzą, że im starszy pojazd, tym większej sumy żądają ubezpieczyciele. Na szczęście w przypadku samochodów kempingowych sytuacja nie wygląda tak zatrważająco. Poza tym większość usługodawców oferuje indywidualną wycenę dla pojazdów starszych niż dwudziestoletnie (kamper w tym wieku nadal może być w doskonałym stanie), która także może okazać się niezwykle atrakcyjna finansowo. Zdecydowanie warto skorzystać!

Dodaj komentarz