#TUSIEGRA. Rozpoczynają się targi Poznań Game Arena


ESL Mistrzostwa Polski to najbardziej prestiżowy turniej w kraju, w którym o tytuł lidera mierzą się najlepsi z całej Polski. Łączna pula nagród w 17 sezonie wynosi 280 000 zł. Podczas PGA będzie można zobaczyć dwa turnieje finałowe – w Counter Strike’a Global Offensive, a także
w popularnego LOLa, czyli League of Legends. Zapraszamy do pawilonu 5 w piątek 12 października w godz. 10:00-17:00.

Jak gry, to i nagrody

Na PGA odbędzie również wręczenie dwóch ważnych nagród. Pierwsza z nich to CEEGA, czyli bardzo prestiżowa nagroda Central & Eastern European Game Awards. To wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu. Inicjatywa ta ma być kolejnym krokiem zacieśniania współpracy środowisk twórców gier rejonu Europy. Jest ważnym przedsięwzięciem służącym promocji gier wideo jako dojrzałego medium, ale też próbą docenienia naszej części świata jako niezwykle ważnego miejsca dla branży gier wideo. Szacuje się, że w Europie Środkowo-Wschodniej działa ponad tysiąc studiów tworzących gry wideo, które zatrudniają ponad 25 tysięcy osób. W ramach projektu co roku przyznawane są nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych
w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbywać się będzie na Poznań Game Arena (sobota 13 października, o godzinie 19.00 w Sali Ziemi).

Druga z nagród to PGA Awards, która przyznawana jest w czterech kategoriach: najlepsza polska gra Indie, najlepsze stoisko Indie Games na PGA, najlepsza zagraniczna gra Indie na PGA oraz najlepsza gra Indie na PGA  (wybór dziennikarzy – Graczpospolita.pl). Swoje nagrody przyznają także redakcje portali technologicznych: ITHardware oraz ChIP. Wręczenie odbędzie się w sobotę 13 października o godz. 20.30 w pawilonie 10.

Mieliśmy dla Czytelników cztery pojedyncze bilety do wykorzystania w sobotę lub niedzielę. Konkurs trwał do 12 października do godz. 19.  Laureatów poinformowaliśmy mailem.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj

Zobacz inne nasze konkursykliknij tutaj.

Czytaj także:

Targi Game Arena i 19.PKO Poznań Maraton – ogromne utrudnienia komunikacyjne

#PoznańGameArena

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz