#TUSIEGRA. Rozpoczynają się targi Poznań Game Arena


Czekoladowy Tetris, przebieranie za postaci z gier, czyli co czeka na graczy?

Przez trzy dni najnowsze i najlepsze gry na absolutnie najmocniejszym sprzęcie z najbardziej nowoczesnymi technologiami jak virtual czy mixed. Najważniejsze marki, takie jak Playstation czy Xbox wydawcy i studia developerkie z całego świata zaprezentują swoje najciekawsze produkcje
i sprzęt podczas PGA. To tu odbędzie się światowa premiera Call of Duty Blach Ops 4, przedpremiera Tom Clancy’s The Divisions II, Just Dance 2019 od Ubisoftu czy wyczekiwana przez graczy Assassin’s Creed Odyssey. Nie zabraknie też premiery jednej z popularniejszych gier Diablo III w wersji na konsolę Nintendo Switch. Na targach prezentować się będzie ponad 100 polskich oraz 25 zagranicznych gier w strefie niezależnych twórców gier „Indie Games”.

Fantazję graczy rozbudzi nie tylko fabuła gier czy grafika. Czeka tu na nich o wiele więcej. Postaci
z gry dostępne będą na wyciągnięcie ręki, a to wszystko za sprawą ucharakteryzowanych Cosplayerów. Na Cosplay Show (niedziela 14 października, godz. 12:00, pawilon 6) zaprezentuje się 30 finalistów.

Mistrzostwa Europy i Polski w rozgrywkach e-sportowych

Emocji dostarczą rozgrywki ESL Pro European Championship. O rozmachu i skali wydarzenia może świadczyć choćby fakt, że na potrzeby zmagań esportowych organizatorzy przeznaczyli cały pawilon. Na PGA zmierzą się cztery najlepsze drużyny: AGO Esports – Polska, Epsilon Esports – Wielka Brytania, Team LDLC – Francja, Alternate Attax – Niemcy. A walczyć jest o co, bowiem pula nagród wynosi 300 000 zł.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz