Trzecia część Koziołka


Poznański Przegląd Amatorskich Kabaretów „KOZIOŁEK” to projekt i inicjatywa Kabaretu HoNoTu z Poznania. Z założenia wydarzenie ma promować młodych adeptów sztuki kabaretowej będąc jednocześnie alternatywą dla wszystkich innych przeglądów w całym kraju. Więcej na stronie www.kabarethonotu.cba.pl Impreza odbywa się pod patronatem Naszego Głosu Poznańskiego.

KOZIOŁEK to cykl 5 wieczorów kabaretowych zwieńczonych GALĄ FINAŁOWĄ wyłaniającą laureata KOZIOŁKA 2012, podczas których zaprezentuje się 12 obiecujących młodych uczestników z całego kraju. Tegoroczna edycja KOZIOŁKA organizowana jest pod hasłem „Polak potrafi…” tak więc będziemy mieli okazję przekonać się jak to właśnie jest z tymi Polakami, a wszystko to w wykonaniu kabaretów i stad uperów. Prócz tematyki związanej z Polakami, każdy z uczestników zaprezentuje część swojego autorskiego programu oraz będzie mógł wykazać się podczas tzw. „improwizacji kabaretowej”. Prowadzącymi imprezę będą członkowie poznańskiego Kabaretu HoNoTu a jury zgromadzona publiczność.

Tak więc warto przyjść na każde z 5 wieczorów kabaretowych (2 września, 16 września, 30 września, 7 października, 28 października), by móc przeżyć niesamowite chwile i by mieć wpływ na to kto zostanie laureatem „KOZIOŁKA 2012”.

Organizatorem przeglądu jest Kabaret HoNoTu, współorganizatorem Kino Rialto. Sponsorzy: Family House, Hotel Moderno, Studio Urody Glamshine, Restauracja Omega, www.66projekt.pl, Kabaret HoNoTu, Cukiernia Jagódka, Drukarnia Paw Druk, Poznańska Palarnia Kawy ASTRA, Hostel SODA, HILL Hostel, ART. Hostel. Patroni medialni: Telewizja WTK,www.epoznan.pl, Radio Merkury, mc Radio, www.eKabaret.plwww.naszglospoznanski.plwww.dlaStudenta.pl

Bilety w cenie 10zł. do nabycia w Kinie Kina Rialto.

30 września 2012r. o godz. 18 podczas III wieczoru Poznańskiego Przeglądu Amatorskich Kabaretów „KOZIOŁEK” na deskach sceny Kina Rialto zaprezentują się:

Kabaret 7 Minut Po – pochodzi z Krakowa. Bawiąc się konwencją, tekstem i uczuciami starają się przenieść widza w świat baśniowy. Hołubiąc klasycznej formie kabaretowej często wykorzystują monolog i piosenkę. W programie często łamią emocje , od grozy, strachu, złości przechodzą w łagodny śmieszny klimat. Zdobyli I miejsce na Promaaprillisowym Przeglądzie Kabaretów „Broda 2012” gdzie otrzymali również nagrodę publiczności oraz III miejsce na Przeglądzie Piosenki Kabaretowej OSPA w 2010r. Więcej o kabarecie na stronie www.kabaret7minutpo.pl

Michał Tarza – uczestnik pochodzi z Zabrza. Jest członkiem Kabaretu „Co Oni Tutaj Robią” ale na deskach sceny Kina Rialto zaprezentuje się jako stand upowiec. W ankiecie zgłoszeniowej na KOZIOŁKA przy o sobie napisał tak: „Pochodzę z Zabrza. Rozmiar buta 44. Zainteresowania to piłka nożna i nożna piłka. Nawet nie mam samochodu więc czym się tu chwalić…”.

Kabaret Jesteś.My – pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Jak sami o sobie piszą: „Formalnie istniejemy od października 2011r. Wcześniej bawiliśmy się bardziej w kabaret, niż myśleliśmy o nim na poważnie (poważnie a tyle, żeby np. zrobić cały program). Znamy się nie od dzisiaj. Graliśmy dobrych parę lat w Teatrze Studenckim „Wyjście Ewakuacyjne”, który działa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Tryb. Pierwszym naszym programem był „Żak Attack” o typowo studenckiej tematyce. Drugi, najnowszy „Nie wszystko złoto, co się świeci” jest mieszanką różnych różności i to właśnie on pozwolił nam odnieść już parę sukcesów i pozwala nadal podróżować i grać”. Laureaci wielu przeglądów, na których zdobywali II i III miejsca a także wyróżnienia.

Dodaj komentarz