Trwają zapisy do II Biegu Warta Challenge Marathon&Half


Już ponad 50 osób zgłosiło się do drugiego biegu zimowego na dystansie maratonu i półmaratonu w ramach nowego cyklu Warta Challenge Marathon&Half pod patronatem dwutygodnika „Nasz Głos Poznański”. Trasa biegu prowadzi pięknymi leśnymi ścieżkami na urokliwych terenach nadwarciańskich od Poznania do Biedruska.
Bieg Warta Challenge
– Warta Challenge Marathon&Half to doskonała okazja do rozpoczęcia treningów objętościowych i podbudowy biegowej do nowego sezonu w 2015 roku. Drugi bieg już w sobotę, 17 stycznia, a na trasie biegowej malownicze lasy z ponad 100 pomnikowymi dębami, bardzo zróżnicowany, pagórkowaty teren wzgórz morenowych i nadrzecznych skarp, widok na żuraw nad Wartą w Czerwonaku, widok na pocysterski klasztor i bazylikę w Owińskach, Pałac w Biedrusku, malowniczą leśniczówkę Poznań-Naramowice, urocze Jeziorko Różane, widoki na przełom Warty między wzgórzami morenowymi Dziewicza Góra i Góra Moraska – najwyższymi wzgórzami w okolicach Poznania – mówi komandor Warta Challenge Marathon&Half, Krzysztof Pilarski.

Cykl Warta Challenge Marathon&Half  składa się z czterech imprez biegowych. Pierwszy odbył się w połowie grudnia, a najlepsi okazali się wtedy Mikołaj Kasprzak, Przemek Stupnowicz i Krzysztof Grzegorek. Tradycyjnie centrum zbliżających się zawodów zlokalizowane będzie w pięknym Pałacu Biedrusko. Po biegu uczestnicy będą gościć w stylowej piwnicy Pałacu, racząc się ciepłym posiłkiem i miłą, towarzyską atmosferą. Dla uczestników przygotowano medale, puchary i dyplomy, ale konkursy będą również dla osób towarzyszących i kibiców. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie elektronicznezapisy.pl i fanpagu imprezy facebook.com/WARTACHALLENGE.

Terminarz zawodów Warta Challenge Marathon&Half :
– 13 grudnia 2014 roku (bieg już się odbył)
– 17 stycznia 2015 roku (trwają zapisy do biegu)
– 7 lutego 2015 roku
– 7 marca 2015 roku

Tomasz Woźniak

Dodaj komentarz