Trwa REISS CUP 2017 w Kościanie i Murowanej Goślinie


Najmłodsi piłkarze z Gostynia, Grodziska, Kościana, Krobi, Leszna, Nowego Tomyśla, Obry, Opalenicy, Pogorzelicy, Pońca, Pniew, Rawicza i Wolsztyna w sobotę rywalizowali w Turnieju REISS CUP 2017, który przez weekend rozgrywany jest w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Organizatorem największego w Polsce cykl turniejów jest Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Fundacja Piotra Reissa.

W każdej edycji REISS CUP bierze udział około 7000 dzieci, grających na co dzień w Akademii. Tegoroczna edycja rozgrywek została zainaugurowana w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, do której zjechali młodzi piłkarze z roczników 2011-2014 aż z trzynastu wielkopolskich miejscowości. Równocześnie podobny turniej rozgrywany jest w Murowanej Goślinie.

– Cieszymy się, że Kościan jest w tym roku gospodarzem tak prestiżowych rozgrywek jak Turniej REISS CUP 2017. To kolejne wydarzenie w nowo wybudowanej Hali Sportowo-Widowiskowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka. Życzę wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i wielu bramek – mówił podczas otwarcia turnieju zastępca burmistrza Kościana, Maciej Kasprzak.

Dzieci rywalizowały tego dnia na specjalnie przygotowanych boiskach ze sztuczną nawierzchnią, a na koniec rywalizacji czekały dla wszystkich uczestników piękne nagrody i niespodzianki. Zawody zgromadziły na trybunach całe rodziny, które wspierały głośnym dopingiem swoje zespoły. W tym gronie szczególnie głośna była grupa kibiców zespołu Akademia Piłkarska Reissa – Kościan, której chłopcy tego dnia zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

– Wspólna gra i treningi sprawiają nam wszystkim ogromną radość, co było widać podczas pierwszego dnia REISS CUP. Wynik jest sprawą drugoplanową, gdyż chcieliśmy sprawdzić swoje umiejętności na tle zespołów z różnych stron Wielkopolski. Choć ilość strzelonych bramek przez naszych chłopców jest imponująca – mówili zgodnie trenerzy Maciej Sołtysiak i Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

W niedzielę rywalizacja nabierze rumieńców, gdyż w akcji zobaczymy piłkarskie talenty z roczników 2007-2008. Niedzielny turniej będzie przypominał rozgrywki Ligi Mistrzów. Najpierw zespoły będą rywalizować w grupach na boiskach ze sztuczną trawą, a następnie powalczą o awans do finału. Na pewno nie zabraknie brawurowych akcji, prawdziwej radości z wygranej, fenomenalnego dopingu. Początek rywalizacji o godz. 8:00, a swoją obecnością turniej uświetnią władze samorządowe i patron rozgrywek Piotr Reiss. Wręczenie medali i pucharów około godziny 12:00.

POLECAMY MATERIAŁY O AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA:

REISS CUP 2017 w weekend w Kościanie

Zbliża się cykl turniejów REISS CUP 2017 [film]

Piłkarze Akademii Reissa odwiedzili Lewandowskiego

Trwa jesienny nabór do Akademii Piłkarskiej Reissa

Akademia Piłkarskia Reissa obchodzi 7 urodziny

Sukces młodych piłkarzy Akademii Reissa Kościan

Sławomir Peszko o inspiracji Akademią Piłkarską Reissa

Wywiad z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Alicja Piechocka: W pogoni za marzeniami…

Dodaj komentarz