Trwa Gran Turismo Polonia 2018


Nieprzerwanie od 2005 roku Poznań to jeden z najważniejszych punktów na mapie podróży ekskluzywnego klubu właścicieli samochodów spod znaku Gran Turismo. Do niedzieli w stolicy Wielkopolski goszczą najdroższe i najszybsze modele samochodów topowych producentów. Wśród nich są takie nowości jak Lamborghini Urus, Ferrari Portofino, nowe Porsche GT2 RS czy McLaren 720S.

Ekskluzywne samochody zaczęły pojawiać się w Poznaniu już w środę. Ich właściciele rozpoczęli elitarną zabawę na wymagającej nitce Toru Poznań od czwartkowego poranka. W czwartek i piątek, wstęp na tor będą mieli wyłącznie uczestnicy wydarzenia oraz zaproszeni goście VIP. W tym czasie kierowcy będą szkolili się w prowadzeniu swoich samochodów, ale zawalczą także o jak najlepszy czas przejazdu. Wszystko po to, by zdobyć przepustkę do sobotnich finałów cyklu King of Gran Turismo.

Dzień otwarty

Dla wszystkich zainteresowanych motoryzacyjnymi nowościami bramy toru otworzą się w sobotę, 30 czerwca, o godzinie 11:00. Fani szybkich i luksusowych samochodów zobaczą najgorętsze modele tego roku, które w pełnej krasie prezentować się będą podczas jazdy po torze, także w ramach walki o wspomniany wcześniej tytuł King of Gran Turismo. Organizatorzy jak co roku udostępnią publice punkty obserwacyjne. Z otwartych trybun oraz tarasu przy wieży widzowie będą mieli doskonały widok na prostą startową i padok. W okolicach wieży na odwiedzających czekać będą także foodtrucki. Parking dla widzów będzie dostępny przed bramą główną toru, jednak z uwagi na duży ruch, organizatorzy zalecają dojazd komunikacją miejską. Supersamochody jeździć będą po torze do godziny 15:00. Następnie uczestnicy powrócą do hotelu Andersia, gdzie odbędzie się specjalne afterparty dla VIP-ów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz