Trudne początki działalności za granicą


Polski przedsiębiorca działający za granicą to zjawisko coraz częstsze. Jedni robią to m.in. w celu wzmocnienia prestiżu firmy, inni, aby przenieść się na korzystniejsze niż w Polsce zasady opodatkowania. Podczas zakładania takiej firmy lub oddziału mogą jednak wystąpić komplikacje. Warto się przed nimi ustrzec i skorzystać z pomocy specjalisty.

Problemy z założeniem zagranicznej placówki

Zakładanie firmy za granicą to nierzadko złożony proces. Trudność ta związana jest przede wszystkim z tym, w którym kraju, czy regionie mamy zamiar to zrobić.

To, w jaki sposób będzie kształtował się przebieg tych czynności, a także ile potrwa ten proces, zależne jest od przepisów i procesów obowiązujących w danym kraju. Są miejsca w Europie, gdzie zrobisz to w zaledwie kilka minut. Istnieją również regiony, w których z powodu niedopełnienia formalności może to być przeciągane tygodniami.

Problemy pojawiają się na przykład wtedy, kiedy w myśl obowiązujących przepisów, rodzaj podmiotu jest nieadekwatny do jego celu. Wówczas cały proces rejestracji firmy przedłuża się w czasie.

Nierzadko wymagane jest osobiste dopełnienie formalności, np. złożenie dokumentów, lub wypełnienie wniosku. W takich sytuacjach zapał związany z zakładaniem nowej firmy lub jej kolejnego oddziału szybko zostaje przygaszony. Często mur przepisów i biurokracji wydaje się nie do przeskoczenia.

Niezbędna pomoc specjalisty

W takich chwilach warto skorzystać z pomocy specjalistów. Ekspertów, którzy znają wszystkie szczegóły związane z zakładaniem zagranicznego biznesu. A ponadto są na bieżąco z wszelkimi nowinkami w przepisach, ponieważ tymi kwestiami zajmują się na co dzień.

Osoby te pomogą nie tylko w załatwieniu formalności, ale też doradzą, który wariant będzie najkorzystniejszy. Ponadto, kiedy skorzystamy z tego rodzaju usług, nie musimy osobiście wybierać się do danego kraju. Załatwi to za nas przedstawiciel firmy outsourcingowej, kiedy otrzyma nasze upoważnienie.

Inne usługi sekretarsko-korporacyjne

Duże firmy takie jak TMF Group, oprócz pomocy w zakładaniu spółek, oferują także dodatkowe usługi sekretarsko-korporacyjne. Warto wziąć je pod uwagę, kiedy planujemy jeszcze większy rozwój firmy. Wśród takich czynności wymienia się m.in. zarządzanie podmiotami zagranicznymi, pośrednictwo pożyczkowe, administrację pożyczkami i wiele innych. Przekonaj się, że rejestracja spółki czy otworzenie nowego działu za granicą wcale nie musi być takie skomplikowane.

Dodaj komentarz