Triumf Poznań Hussars Ladies w Silesia Cup


Miniony weekend zawodniczki Poznań Hussars Ladies spędziły we Wrocławiu, gdzie wzięły udział w ósmej  edycji międzynarodowego turnieju lacrosse – Silesia Cup. Rywalizowały ponadto zespoły: Kosynierek Wrocław – aktualne mistrzynie Polski, młodzieżowej reprezentacji Polski U19, Korsarek z Trójmiasta oraz gości z Łotwy – Riga Griffins. Patronat nad Poznań Hussars Ladies sprawuje Nasz Głos Poznański.


Inauguracją rozgrywek, był mecz pomiędzy Poznań Hussars Ladies a Kosynierkami Wrocław. Spotkanie było zacięte i emocjonujące. Poznanianki wykorzystały ćwiczone na treningach zagrywki i niesione dopingiem zza linii boiska, ostatecznie pokonały aktualne mistrzynie Polski 4:3.
W kolejnym starciu i zmierzyły się z młodzieżową kadrą Polski U19. W tym meczu przewaga poznańskiego zespołu była bardzo widoczna, a młodsze zawodniczki z kadry postawiły sobie za zadanie nabieranie doświadczeń boiskowych. Zdobyły nawet honorową bramkę i mecz zakończył się wynikiem 16:1 dla poznanianek.
Drugi dzień lacrossowych zmagań Hussars Ladies rozpoczęły meczem przeciwko Riga Griffins. Przeciwniczki przyjechały bardzo dobrze przygotowane i zmotywowane. Doskonale spisywały się na boisku, zarówno w ofensywie jak i defensywie. Poznanianki nie pozostały w tyle i skutecznie walczyły z rywalkami stosując najrozmaitsze zagrywki i skutecznie broniąc swojej bramki. Spotkanie było bardzo widowiskowe i pełne emocji od początku, do końca. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5:4 dla Ladies i dał dużą nadzieję na wygraną całego turnieju.
Na zakończenie Hussars Ladies czekało starcie z drużyną z Trójmiasta, które wspierane m.in. przez zawodniczki z Wrocławia, Łotwy i U19, przystąpiły zacięcie do gry. Poznanianki niesione falą zwycięstw i tym razem nie dały się zaskoczyć, skutecznie atakowały bramkę rywalek by zakończyć całe spotkanie wynikiem 9:2.
Tym ostatnim zwycięstwem dziewczyny przypieczętowały sukces na Silesi. Zdobyły puchar oraz wyróżnienia dla Marty Neumann, jako najlepszej bramkarki oraz dla Agnieszki Kosmali za najlepszy atak i największą liczbę strzelonych goli- 16.
Całemu wydarzeniu przyświecała iście majówkowa aura, był grill, piękne słoneczko, mnóstwo śmiechu i zabawy. Dla zawodników, jak i miłośników lacrosse, była to doskonała okazja, żeby aktywnie i wesoło spędzić czas. Młode zawodniczki miały możliwość, aby nabywać nowe umiejętności, a  bardziej doświadczone mogły doskonalić swoją grę i próbować nowych zagrywek. Organizatorzy i tym razem spisali się na piątkę. Wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu, zgodnie potwierdzą, że Silesia Cup ma swój zdecydowanie niepowtarzalny klimat, za którym się tęskni.

Zdjęcia Agnieszka Kosmala i Jerry Winiarek

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Dodaj komentarz