Trening na rowerze z licznikiem Garmin Edge


Marka Garmin powstała pod koniec lat 80 ubiegłego wieku w USA, zaczynając od produkcji urządzeń GPS. Produkty tej firmy od lat odznaczają się solidnością i technologiczną innowacją. Do jej sztandarowych produktów należą dzisiaj też liczniki rowerowe GPS Garmin Edge, dzięki którym można znacząco usprawnić treningi rowerowe.

Więcej niż sam licznik

Można właściwie powiedzieć, że epoka prostych liczników rowerowych dawno już się skończyła. W sklepie dla kolarzy można dziś znaleźć bezprzewodowe liczniki rowerowe, które oferują wiele dodatkowych funkcji, jakie mogą okazać się bardzo przydatne w trasie, ale nie tylko. Jeśli ktoś zastanawiał się nad kupnem licznika, to może go zainteresować to, że w jego postaci może otrzymać też o wiele więcej, jeśli zainwestuje w nieco droższy produkt. Seria Garmin Edge to liczniki naszpikowane nowymi technologiami – to wielofunkcyjne urządzenia pomocne zarówno przy nawigacji jak i przy ustalaniu trasy i planowaniu treningów wydolnościowych. Przy wyborze należy ustalić jaki chce się mieć stopień skomplikowania urządzenia oraz od tego, jak się zamierza z niego korzystać.

Pełna nawigacja w każdym terenie

Przede wszystkim produkty Garmin Edge oferują pełną nawigację niezależnie od miejsca. Nawet jeśli sygnał GPS zostanie zerwany, to urządzenie łapie sygnały z alternatywnych sieci GLONASS I GALILEO, więc nie trzeba się martwić o przerwanie połączenia. Akcelerometr pozwala z kolei na wykrywanie pozycji na mapie nawet z wyłączonym GPS-em. Wszystko to sprawdza się idealnie w trudnych warunkach, szczególnie w górach. Do podróży w takich właśnie terenach przeznaczona jest też inna funkcja wysokościomierza barometrycznego, który jest dużo bardziej dokładny niż wysokościomierz GPS, bo o wysokości nad poziomem morza informuje nas na podstawie ciśnienia powietrza.

Planowanie podróży z Garmin Edge

Liczniki do roweru Garmin posiadają także możliwość wgrywania map, dzięki czemu można na nich zapisać dokładnie zaplanowane wcześniej trasy w dowolnych terenach, bo zawarte są w tym też mapy topograficzne. Jeśli ktoś przed podróżą lubi dokładnie zaplanować sobie przebieg trasy, to teraz ma możliwość zrobienia tego w bardzo wygodny sposób. Ci którzy wolą polegać na sprawdzonych trasach mogą z kolei wgrywać do komputera rowerowego dostępne popularne trasy. Bardzo istotne dla osób chcących się wybierać na dłuższe wycieczki jest to, by licznik rowerowy miał wytrzymałą baterię. W zależności od modelu liczniki Garmin Edge posiadają baterie potrafiące wytrzymać na jednym ładowaniu 12, 15 czy 20 godzin.

Treningi stają się bardziej profesjonalne

Wspomniane technologiczne zaawansowanie liczników do roweru Garmin dotyczy także modułów do planowania treningów. Licznik da się połączyć z czujnikiem tętna, kadencji i mocy. Daje to podstawową wiedzę o funkcjonowaniu ciała podczas jazdy na rowerze i zapewnia możliwość analizy dotychczas podjętego wysiłku pod kątem przyszłych treningów. Funkcja kalendarza treningowego pozwala ustalić optymalny plan jazdy na dany dzień tygodnia tak, by osiągnąć wydolnościowe cele. W sklepie dla kolarzy jest wiele różnych urządzeń ułatwiających treningi i pomagających w planowaniu, ale komputery rowerowe Garmin łączą wszystko w jednym.

Artykuł powstał we współpracy z abcGPS.plAutoryzowany Sklep Garmin.

Dodaj komentarz