Trener lidera z Częstochowy zdyskwalifikowany na mecze z Lechem i Wartą


Decyzją Komisji Ligi trener Rakowa Częstochowa  Marek Papszun został zawieszony na dwa najbliższe mecze ekstraklasy. To oznacza, że lider w jutrzejszym pojedynku z Lechem, jak i w następnej kolejce z Wartą, będzie radził sobie bez swojego szkoleniowca.

W minionej kolejce trener Rakowa, Marek Papszun został bezdyskusyjnie ukarany czerwoną kartką przez sędziego Piotra Lasyka. Opiekun częstochowian zachował się nieodpowiedzialnie przy linii bocznej pod koniec zawodów z Wisłą Kraków. Wskutek tego Komisja Ligi nałożyła na niego dwa mecze pauzy.

Absencja Papszuna to nie jest jedyne utrudnienie kadrowe Rakowa przed spotkaniami z poznańskimi zespołami. Poważnej kontuzji bowiem doznał kapitan drużyny Tomas Petrasek. Dla częstochowian to ogromny cios, tym bardziej, że czeskiego obrońcy już nie zobaczymy na boisku w tym roku. Czerwono-niebiescy bez dwóch ważnych ogniw są jednak w stanie zachować monolit. Świadczy o tym fakt, że jak dotąd nie straszny był im żaden kłopot. W efekcie tylko raz schodzili z murawy jako przegrani, w inaugurującej kolejce przeciwko Legii Warszawa.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz