Transport niskopodwoziowy – cena, rodzaje transportów


Transport niskopodwoziowy to skomplikowany proces przede wszystkim na konieczność zachowania bezpieczeństwa towaru oraz uczestników ruchu drogowego. Dlatego często firmy oferujące usługi tego rodzaju otrzymują pytania o cenę przewozu pojazdu lub innych gabarytów.

Transport ponadgabarytowy od strony prawnej

Transport niskopodwoziowy regulowany jest prawnie, a na jego przewóz wymagane są specjalne zezwolenia. Uzyskuje się je po złożeniu właściwego wniosku zawierającego konieczną dokumentację, czyli np. ekspertyzę mostową. Transport niskopodwoziowy wymaga bowiem specjalnej organizacji, która obejmuje szczegóły trasy przewozu oraz środków transportu. Transport utrudniają ronda, mosty, wiadukty, wysokie krawężniki. W związku z tym bardzo istotne jest dobre rozplanowanie przewozu ładunków ponadgabarytowych.

Transport niskopodwoziowy – jaka jest cena?

Kwota transportu niskopodwoziowego uzależniona jest od wielu czynników. W związku z tym cena przewozu pojazdów, maszyn rolniczych i innych gabarytów ustalana jest każdorazowo indywidualnie z klientem. Zupełnie inna cena będzie za przewiezienie koparki na terenie jednego miasta, a inna za przewiezienie na naczepie niskopodwoziowej zepsutej ciężarówki na dalekiej trasie. Dlatego szukając transportu niskopodwoziowego dla siebie, zadzwoń do profesjonalnej pomocy drogowej i poproś o indywidualną wycenę usługi.

Zazwyczaj firmy oferują transport niskopodwoziowy na terenie całego kraju.

Transport niskopodwoziowy zajmuje się przewozem na naczepie niskopodwoziowej maszyn rolniczych i budowlanych różnego typu. Firmy oferują zarówno transport nowych wózków widłowych, jak i transport koparek na plac budowy.

Transport niskopodwoziowy oferowany przez firmy transportowe, to przewóz głównie:

– koparek,

– minikoparek,

– ładowarek,

– koparko-ładowarek,

– spychaczy,

– równiarek,

– walców,

– dźwigów,

– wywrotek,

– podnośników,

– ciężarówek.

Firmy takie jak Fast-Trans z Poznania oferują transport na naczepie niskopodwoziowej każdej maszyny budowlanej bez względu na jej stan techniczny. Mechanicy radzą sobie bez problemu z załadunkiem gabarytów. Pracownicy w profesjonalnej firmie załadują nowy pojazd, jak i ciężarówkę po wypadku drogowym.

Transport niskopodwoziowy firmy Fast-Trans.

Pomoc drogowa zajmuje się także transportem maszyn rolniczych na naczepie niskopodwoziowej.

Do nich zaliczają się między innymi:

– ciągniki,

– traktory,

– zabytkowe maszyny rolnicze,

– siewniki,

– kombajny,

– ładowacze,

– opryskiwacze,

– przyczepy rolnicze,

– kosiarki.

Zaufaj doświadczeniu

Korzystając z transportu maszyn rolniczych, zaufaj wieloletniemu doświadczeniu. Firma pracująca na rynku od lat doskonale wie, jak radzić sobie z transportem ponadgabarytowym.

Dobra naczepa to podstawa

Aby bezpiecznie przetransportować i załadować pojazd lub towar, konieczne jest posiadanie naczepy o odpowiedniej konstrukcji. Oczywiście jest to naczepa niskopodwoziowa, którą oferują profesjonalne pomoce drogowe. Warto jest sprawdzić tabor firmy, zanim przystąpi się do współpracy. To pozwoli ominąć nieprzyjemne sytuacje.

Jaka powinna być naczepa niskopodwoziowa do transportu maszyn:

– nowoczesna,

– profesjonalna,

– o mocnej konstrukcji,

– wyposażona w wyciągarkę hydrauliczną o uciągu do 30t,

– wyposażona we wszystkie niezbędne oznaczenia i oświetlenie,

– służy do transportu jednej lub nawet kilku maszyn jednocześnie,

– do transportu ciężarówek, samochodów dostawczych i TIR-ów.

Profesjonalna naczepa, która powinna służyć przez dobrych kilka lat powinna być wyposażona w wyciągarkę hydrauliczną o uciągu do 30 ton. Tego typu naczepa jest w stanie przetransportować samochody dostawcze, ciężarówki, maszyny budowlane, takie jak: ładowarka, koparka, walec, a także maszyny rolnicze – ciągnik, kombajn, traktor. Przetransportuje także zabytkowe pojazdy o dużych gabarytach czy pojazdy wojskowe z demobilu.

Nietypowy transport niskopodwoziowy

Transport niskopodwoziowy służy nie tylko do przewozu ponadgabrytowych pojazdów, ale także do nietypowych ładunków. Tego rodzaju transport zamawia się z wyprzedzeniem, co daje firmie możliwość stworzenia idealnego planu drogi, zaangażowania odpowiedniej liczby osób.

Inne rodzaju ładunku niskopodwoziowego:

– kioski,

– domy holenderskie,

– altany,

– drewniane garaże,

– wozy drewniane,

– betonowe zbiorniki,

– duże metalowe elementy.

Transport niskopodwoziowy do warsztatu

Dobrze wyposażony warsztat i profesjonalni, doświadczeni pracownicy, to kolejna zaleta firmy oferującej transport niskopodwoziowy. Jeżeli Twój pojazd ucierpiał w wyniku awarii, wezwij firmę, która załaduje pojazd, przewozi go do warsztatu oraz zajmie się jego naprawą. To kompleksowa usługa, która najbardziej się opłaca, nie tylko finansowo, ale i pod względem oszczędności czasu. Nie trzeba przewozić pojazdu z jednego miejsca na drugie.

Warsztaty zajmują się naprawą ciężarówek i TIRów po kolizjach oraz awariach, czy karambolach.

Czynne o każdej porze dnia i nocy

Gdy konieczne jest przetransportowanie pojazdu z jednego miejsca na drugie, to zdarza się, że można na ten transport poczekać kilka dni lub choćby do następnego dnia. Jednak jeśli zdarzyła się awaria lub przytrafił wypadek, to nie ma na co czekać i trzeba od razu wezwać firmę, która załaduje i przewiezie pojazd. Dlatego, decydując się na taką firmę, wybieraj te, które oferują całodobową pomoc w każdy dzień tygodnia. A najlepsze, co można zrobić jako kierowca ciężarówki, to sprawdzić w miastach, przez które się jedzie, jakie pomoce drogowe mają w swojej ofercie całodobową pomoc. To pomoże zaoszczędzić czas i nerwy w chwili zdarzenia.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Fast-Trans z Poznania.

 

 

 

 

 

2 komentarze

  1. Piotr pisze:

    Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Maksymalna dopuszczalna wysokość to 4 metry (ładunek + naczepa). Tu pytanie jakiej naczepy użyjesz. Najniższe tiefbetty zaczynają się od 20 cm.

  2. Rafał pisze:

    A może ktoś mi pomoże, jaką wysokość maksymalną mogę przewozić gabaryty bez potrzeby dodatkowych zezwoleń? Jeżeli ktoś wie proszę o informację z góry dziekuje…

Dodaj komentarz