Tramwajem po Warcie… od soboty


Najmłodsza i zarazem najnowocześniejsza Marina – port rzeczny w Czerwonaku już w sobotę, 19 maja, o godzinie 10.00 rozpoczyna sezon.

I od razu dla wszystkich mieszkańców powiatu i Poznania przygotowała wielką niespodziankę! W tym roku atrakcją sezonu będzie tramwaj wodny, który ma kursować między Czerwonakiem a Poznaniem. W pierwszym, pilotażowym sezonie będą to rejsy weekendowe dla mieszkańców gminy i powiatu, które z pewnością odkryją przed nimi piękno i walory Warty.

Podczas sobotniego otwarcia planowanych jest wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym  m.in. bezpłatne wycieczki łodziami motorowymi po Warcie, festiwal kuchni polowych z dwunastoma punktami gastronomicznymi (z 600 miejscami siedzącymi), koncert zespołów szantowych.

Ale to nie wszystko. Przez cały dzień na wszystkich czekać będzie m.in.:

– strefa dziecka (gry, zabawy, konkursy i animacje dla dzieci), malowanie twarzy, warkoczyki,  LASER TAG, konkursy rodzinne i grupowe m.in. przeciąganie liny, bieg z ziemniakiem, obieranie ziemniaka na czas, pokazy pojazdów militarnych, pokaz motocykli z koszem bocznym (możliwość przejazdu),  wystawa umundurowania

Akwen Marina to piękny port rzeczny, w Czerwonaku, na 234 km Warty, na trasie wodnego szlaku turystycznego „Wielkiej Pętli Wielkopolski”.

– I jest kolejnym, niezwykle atrakcyjnym punktem na mapie turystycznej powiatu poznańskiego, który warto odwiedzać – zaprasza Jan Grabkowski, starosta poznański.

Marina zajmuje powierzchnię ok. 4,5 ha i umożliwia wypoczynek we wszelakiej formie, nie tylko związanej z rzeką.

– Nasze stowarzyszenie wspólnie z gminą Czerwonak i przy wsparciu powiatu stara się, aby Marina, która powstała cztery lata temu tętniła życiem i była wizytówką gminy i powiatu, dlatego warto przyjechać do nas w sobotę  – zaprasza Tomasz Drgas, prezes Stowarzyszenia Kilwater. – Odwiedza nas coraz więcej ludzi nie tylko z gminy czy powiatu. Często do Czerwonaka przyjeżdżają wodniacy z odległych zakątków kraju i z zagranicy.

Dodaj komentarz