Tramwaj na Naramowice – zmiany organizacji ruchu


Coraz większy postęp prac na placu budowy trasy tramwajowej na Naramowice wiąże się z koniecznością kolejnych zmian organizacji ruchu. W miejscach przecięcia z powstającą trasą tramwajową nieprzejezdne w obu kierunkach będą fragmenty trzech ulic: Słowiańskiej (na wysokości pętli Wilczak i parku Kosynierów), Sarmackiej oraz Bolka. Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu zaplanowano w sobotę, 17 października. Od tego dnia obowiązywać będą również zmodyfikowane rozkłady jazdy dwóch linii tramwajowych oraz sześciu autobusowych. W zależności od warunków atmosferycznych prace przy ul. Słowiańskiej potrwają około pięciu miesięcy.


Wyłączenie z ruchu fragmentu ul. Słowiańskiej jest nieuniknione z oczywistych względów – pętlę Wilczak i powstające torowisko w rejonie parku Kosynierów trzeba połączyć przebudowując układ komunikacyjny. Podobnie będzie z pozostałymi ulicami w ciągu trasy, dlatego podczas zamknięcia odcinków ul. Sarmackiej i Bolka także powstanie torowisko tramwajowe. Choć wyłączane są stosunkowo krótkie fragmenty ulic, to jednak wiążą się ze znaczącymi zmianami organizacji ruchu. Prosimy o korzystanie z proponowanych objazdów – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ul. Słowiańska zostanie zamknięta od wjazdu do kościoła św. Karola Boromeusza w parku Kosynierów do skrzyżowania z ulicami Szelągowską, Naramowicką i Wilczak. Zostanie ono kompleksowo przebudowane, co oznacza, że w czasie prac nie będzie możliwości przejazdu ul. Słowiańską na wysokości pętli Wilczak. Przed zamkniętym odcinkiem ul. Słowiańskiej będzie konieczność nawrócenia o czym informować będzie oznakowanie drogowe.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz