Trałka na dłużej w Lechu Poznań


Łukasz Trałka, będzie występował w niebiesko-białych barwach przynajmniej do końca czerwca 2019 roku. Początkowo kontrakt piłkarza obowiązywał do końca trwania tegorocznej kampanii. W życie weszła jednak klauzula przedłużająca umowę zawodnika z poznańskim klubem.

Trałka to wychowanek Igloopolu Dębica, który do Poznania trafił latem 2012 roku. W koszulce z kolejowym herbem na piersi wystąpił we wszystkich rozgrywkach w 226 meczach, w których strzelił 12 goli i zanotował 15 asyst. Daje mu to szesnaste miejsce w klubowej klasyfikacji największej liczby spotkań. W Lechu zdobywał mistrzostwo Polski w 2015 roku oraz dwa krajowe superpuchary. Z drużyną ze stolicy Wielkopolski grał także w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2015/16, w której rozegrał komplet sześciu starć.

Jesienią pomocnik zdołał wyrównać swój rekord bramek zdobytych w jednej kampanii ligowej. Trałka trafiał w domowych pojedynkach z Piastem Gliwice (5:1), Koroną Kielce (1:0) oraz Legią Warszawa (3:0). W minionej rundzie wybiegał na boisko dziewiętnaście razy, z czego szesnastokrotnie przebywał na murawie w pełnym wymiarze czasowym.

źródło www.lechpoznan.pl

 

Dodaj komentarz