Tragiczny wypadek w Pobiedziskach


Samochód osobowy marki Mercedes w czwartek po godz. 21 w miejscowości Pobiedziska Letnisko najprawdopodobniej z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w drzewo. Niestety, zginął kierowca pojazdu, który miał 18 lat, a cztery osoby trafiły do szpitala.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który uderzył w drzewo. W pojeździe uwięzione były cztery osoby, jedna była poza pojazdem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatora w pojeździe, zakręceniu butli LPG oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych – informuje asp. Marcin Walkowiak z JRG-3 KMPSP w Poznaniu.

Do szpitala zabrano pięć osób, ale kierowca pojazdu, mimo udzielonej pomocy, zmarł.  W wyniku zdarzenia na drodze Pobiedziska – Poznań występowały poważne utrudnienia w ruchu. Natomiast w działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy z JRG-3, OSP Pobiedziska, OSP Biskupice Wlkp., pogotowie ratunkowe i policja. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

oprac. tww, źródło: KM PSP w Poznaniu

Dodaj komentarz