Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego przyznało prestiżowe godła „Najlepsze w Polsce”


10 kwietnia odbyło się podsumowanie XXI edycji Konsumenckiego Konkursu Jakości Produktów i Usług „Najlepsze w Polsce” – The Best in Poland”. Patronat nad wydarzeniem sprawował „Nasz Głos Poznański”.

The Best in Poland 070

Tomasz Nowaczyk, przedsiębiorca i właściciel firmy „Natalii” sp. z o.o. w Rokietnicy, otrzymał z rąk prezydenta THC dr. Mariana Króla statuetkę „Honorowego Hipolita” i tytuł „Lidera Pracy Organicznej”.

 

Podczas uroczystości, która odbyła się tradycyjnie w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, certyfikaty godła „Najlepsze w Polsce” otrzymali niżej wymienieni producenci i ich produkty: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy za ser twarogowy półtłusty krajanka, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „EKODARPOL” mgr inż. Zbigniew Zubala z Dębna – za Humus Active, Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM sp. z o.o. z Zakroczymia – za Melatoninę Lek-Am, P.P.H.U. A-LIMA-BIS sp. z o.o. ze Środy Wielkopolskiej – za wóz paszowy Alimamix Evolution, E-File sp. z o.o. z Poznania – za program e-pity, MAG Gorzelak i Jasiński sp.j. z Piły – za choinki sztuczne, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Rolniczo-Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda – za naturalnie mętny 100% sok jabłkowy, WIBO sp. z o.o. sp.k. z Kartuz – za odżywki do paznokci Lovely, TFP Sp. z o.o. z Dziećmierowa – za ekologiczną produkcję opakowań z tektury falistej, Piekarnia – Cukiernia ŁOBZA sp.j. z Zaniemyśla – za torty weselne, EKO-BORD System Karol Gmachowski z Komornik – za uniwersalne obrzeża Eko-Bord, Zakład Produkcji Materiałów Instalacyjnych „GORGIEL” Jan Gorgiel z Karpicka – za grzejnik Altus, Lambertz Polonia sp. z o.o. z Rudy Śląskiej – za pierniki dekorowane w czekoladzie, Graso Moda sp. z o.o. z Poznania – za spodnie Sempre, Przedsiębiorstwo Żywiec Perła Pękala Andrzej i Helena sp. j. z Żabnicy – za Żywiec Perła – Górska Woda Źródlana.

Oprócz producentów wyróżniono również następujących usługodawców: Stadnina Koni w Dobrzyniewie spółka z o.o. – za wysoką jakość hodowli bydła, trzody chlewnej oraz koni na poziomie europejskim, Zespół Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – za kultywowanie folkloru wielkopolskiego na scenach Europy i świata w 40-lecie działalności, Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach Wlkp. – za rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców oraz upowszechnianie wiedzy i kultury, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dusznikach Wlkp.– za rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych, Czasopismo „Powiaty – Gminy” z Grodziska Wlkp.– za przedstawianie interesujących informacji i zdarzeń w Wielkopolsce, Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Kaliszu – za wspaniałe przedstawianie interesujących zdarzeń historycznych regionu kaliskiego, szczególnie powstania styczniowego 1863 r., Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach – za wysoką jakość budownictwa mieszkaniowego, Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie – za wysokiej klasy usługi bankowe dla ludności, instytucji i przedsiębiorstw, Lidl Polska Sklepy Spożywcze sp. z o.o. sp. s. z Jankowic – za wysokiej jakości usługi handlowe dla ludności na poziomie europejskim, P.W. TRIPLEX z Wrocławia – za wysoką jakość pokazów ogni sztucznych i iluminacji pirotechnicznych na poziomie europejskim, COLWAY M.Turek, J.Zych Sp. J. z Koleczkowa – za stworzenie sieci sprzedaży produktów Colway, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniuza zarządzanie nieruchomościami, „Kołobrzeskie Wiadomości” z Kołobrzegu – za przedstawianie interesujących informacji i zdarzeń z Pomorza na terenie całej Polski, Jeronimo Martins Polska S.A. z Kostrzyna – za szeroki asortyment najlepszych polskich produktów i wysokiej jakości usług handlowych w ponad 2400 sklepach w całym kraju.

Natomiast Pralnia „SONIA” Stanisław Pirch z Piły jako jedyna otrzymała Statuetkę Laurus Aureus – Złoty Laur Towarzystwa – za wysoką jakość usług pralniczych dla ludności i instytucji na poziomie europejskim przy zachowaniiu standardów ekologicznych.

Kilka dni wcześniej została wręczona Statuetka Hipolita firmie KGHM Polska Miedź S.A. z Lubina – za dynamiczny i międzynarodowy rozwój KGHM Polska Miedź S.A. – światowego producenta miedzi i srebra z ponad 50-letnim doświadczeniem.

Ponadto podczas uroczystości został wyróżniony statuetką „Honorowego Hipolita” wraz z nadaniem godności „Lidera Pracy Organicznej” Tomasz Nowaczyk – przedsiębiorca i właściciel firmy „Natalii” Sp. z o.o. w Rokietnicy.

Trzy osoby otrzymały medal „Młodego Pozytywisty”, który przyznawany jest młodym i zdolnym ludziom, mającym osiągnięcia, czy to naukowe, biznesowe, kulturalne itp. Tym razem do grona „Młodych Pozytywistów” zaliczono: Blankę Marię Wiatrowską – członka Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji, Natalię Zalaszewską – specjalistę ds. jakości w firmie „Natalii” i Michalinę Zyber – studentkę Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Dodaj komentarz