Tor Poznań Track Day uroczyście zakończył sezon 2017


W  Porsche Centrum Poznań odbyła się uroczysta gala podsumowująca Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich sezon 2017 Fibaro Tor Poznań Track Day. Kolejny rok z rzędu poznański salon Porsche przy ul. Warszawskiej gościł uczestników, organizatorów, partnerów i przyjaciół tej cyklicznej imprezy, odbywającej się od marca do października na Torze „Poznań” Automobilklubu Wielkopolski.
 FIBARO Tor Poznań Track Day to nie tylko rywalizacja z czasem i walka o cenne ułamki sekund podczas Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich, ale również to impreza podczas której pod okiem doświadczonych instruktorów amatorzy mogą stawić swoje pierwsze kroki oraz doskonalić umiejętności szybkiej jazdy na profesjonalnym torze wyścigowym.
Podczas gali było co świętować – sezon 2017 składał się z 22 edycji imprezy Fibaro Tor Poznań Track Day, w których udział wzięło 1255 zawodników oraz blisko 22 000 gości odwiedzających imprezę. Złożony z instruktorów oraz zawodników uczestniczących w imprezie, zespół wyścigowy „Tor Poznań Track Day Team” z sukcesami występował podczas Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski – zdobywając tytuł Mistrza Polski WSMP w klasie 7 DN w Porsche Carrera RS 3.0 kierowanym przez Dariusza Krupę oraz drugie miejsca w klasach 1N i 7 DN przez Marcina Feddera odpowiednio w Fiacie Seicento i BMW E24 635 CSi
Gala podsumowująca sezon poza uroczystym wręczeniem pucharów i szarf mistrzowskich zwycięzcom poszczególnych klas, była również okazją do podziękowań dla partnerów imprezy szczególnie wspierających organizatorów w minionym sezonie: Porsche Inter Auto, Fibaro, Car Hero, Prince-Rallyplanet. W tym roku klasyfikacja generalna ponownie podzielona została na dwie grupy: samochody współczesne i tzw. Classic Cup, wyprodukowane przed rokiem 1997. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej zostali odpowiednio: Maciej Fiedler i Tomasz Wierzowiecki. W trakcie gali przybyli do Porsche Centrum Poznań goście mieli także wyjątkową okazję obejrzeć ekskluzywną prezentację premierowego modelu Porsche Panamera Sport Turismo, a następnie na żywo dokładnie zapoznać się z prezentowanym modelem.
Gala zakończyła się niezwykłym pokazem – Michael Jackson Show. Sobowtór gwiazdora przybył specjalnie do stolicy Wielkopolski aż z Czech, żeby swoim pokazem tanecznym do utworów Michaela Jacksona uświetnić zakończenie poznańskiego sezonu wyścigowego.
Eryka Marciniak
Fot. Maciej Sznek

Dodaj komentarz