Tommy Robredo awansował do finału Poznań Open 2019


Początek spotkania stał na wysokim poziomie, a żaden z zawodników nie wypracował sobie wyraźnej przewagi. Vavassori wygrał swoje pierwsze dwa gemy serwisowe do zera i był bliski przełamania Robredo – wydawało się wtedy, że to Włoch przejmie inicjatywę. Stało się jednak inaczej i to doświadczony Hiszpan jako pierwszy przełamał swojego rywala w szóstym gemie. Od tego momentu to Robredo całkowicie kontrolował przebieg wydarzeń na korcie centralnym – wygrał on wszystkie pozostałe gemy, popisując się przy okazji swoim bogatym repertuarem finezyjnych zagrań. Z kolei Vavassori zaczął grać bardzo nerwowo i popełniał dużo błędów. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2 na korzyść doświadczonego Hiszpana.

Start drugiej partii wyglądał niemal identycznie, jak końcówka pierwszej. Inicjatywa w dalszym ciągu należała do Robredo, który swoją finezyjną, ale też i niezwykle skuteczną grą pewnie wygrywał kolejne gemy. Jego włoski rywal z kolei z każdym kolejnym zagraniem zdawał się przejawiać coraz większe uczucie rezygnacji. O jego bezradności najlepiej świadczy fakt, że w całym drugim secie zdołał wygrać zaledwie jednego gema, w dodatku po grze na przewagi. Ostatecznie po nieco ponadgodzinnym starciu to Tommy Robredo pewnie awansował do finału tegorocznego turnieju singlistów. Teraz 37-letni Hiszpan może w spokoju oczekiwać na swojego rywala w finale, którego wyłoni wynik drugiego meczu półfinałowego pomiędzy Hubertem Hurkaczem, a Rudolfem Mollekerem.

Poznań Open to jednak nie tylko turniej główny, ale również mnóstwo innych wydarzeń, które dedykowane są różnym grupom. W środę (5 czerwca) w kinoteatrze Apollo odbył się koncert Julii Pietruchy. Od czwartku (6 czerwca) przez dwa dni potrwa turniej tenisowy dla dzieci Intex Cup. Rywalizacja podzielona jest na cztery kategorie – niebieską (do lat 7), czerwoną (do lat 8), pomarańczową (do lat 9) i zieloną (do lat 10). W piątek (7 czerwca) przewidziane są dwie imprezy. Jedną z nich jest Kids Day, w ramach którego dzieci będą mogły nieodpłatnie wziąć udział m.in. w treningach tenisowych. Z kolei dla dorosłych wieczorem zostanie zorganizowany oficjalny bankiet ATP. Ostatnią taką imprezą będzie organizowany w sobotę (9 czerwca) charytatywny turniej golfowy, który odbędzie się na polu golfowym Kalinowe Pola koło Świebodzina.

oprac. tww, fot. Paweł i Piotr Rychter/Poznań Open

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz